אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על השבת: עיריית אשדוד החלה לחלק קנסות צילום: "מחזירים את אשדוד לאשדודים"

הקרב על השבת: עיריית אשדוד החלה לחלק קנסות

עד כה חילקו פקחי העירייה התראות בלבד, אך יממה לאחר שראש העיר יחיאל לסרי הצהיר בפוסט כי מסתמן פתרון למשבר, פקחיו החלו לחלק דו"חות לעסקים הפתוחים בשבת במתחם ביג. מטה המאבק: "נחצה קו אדום נוסף". מנכ"ל המתחם: "נשלם את הקנסות"

03.02.2018, 15:10 | ynet

עיריית אשדוד עוברת לשלב המעשי: פקחי העירייה חילקו הבוקר (שבת) קנסות לעסקים הפתוחים בשבת במתחם ביג פאשן בעיר. יש לציין כי רק אתמול (ו') הצהיר ראש העיר יחיאל לסרי בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו כי מסתמן פתרון למשבר. בצל הקרב על השבת בעיר, בשבועות האחרונים חולקו על-ידי פקחי העירייה התראות בלבד, אך היום החלו בחלוקת קנסות לעסקים פתוחים. 

קראו עוד בכלכליסט

איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מרכזי קניות, חזר על התחייבותו כי החברה תשלם את הקנסות: "כפי שכבר אמרנו והתחייבנו ביג תשלם את הקנסות במידת הצורך ותנהל על חשבונה את ההתנהלות המשפטית מול העיריה. אין לנו אלא להשתומם בפעם המי יודע כמה על התנהלות העירייה. יוצאים בהצהרות ובאמירות פיוס ומעלים באותו זמן את רף הכפייה הדתית הבלתי נסבלת הזו. אחד בפה, אחד בפקח".

קנס לעסק בביג פאשן אשדוד קנס לעסק בביג פאשן אשדוד קנס לעסק בביג פאשן אשדוד

במטה המאבק "מחזירים את אשדוד לאשדודים", שמתנגד לכפייה דתית, זעמו על חלוקת הדו"חות. "חרף הצהרותיו של ראש העיר בדבר ניסיונות להרגעת הרוחות, היום נחצה קו אדום נוסף. במקום התראות החלו לחלק קנסות בסך 320 שקלים. דיבורים לחוד ומעשים לחוד. אנו רואים בכך הפרה של האיזון והסטטוס-קוו. לא ננוח ולא נשקוט עד שיתוקן חוק העזר העירוני", נמסר ממטה המאבק.

 

גיא סער, ממובילי המחאה, אמר: "ראש העיר טוען שהוא מחפש להרגיע את הרוחות ובמקביל מעלה מדרגה כל שבוע מחדש. לא ייתכן שהתושבים קמים בקול זעקה והוא ממשיך כאילו דבר אינו קורה. הוא טוען שהוא קשוב ומנסה למצוא פתרונות ובמקביל מחלק קנסות. האטימות מגיעה לרמת האבסורד".

אתמול יצאה שיירה של מאות כלי רכב מחוף ט"ו באשדוד במחאה על מה שהגדירו המארגנים "הכפייה הדתית בעיר". השיירה יצאה במקביל לפרסום פוסט מצד לסרי, שעד כה לא התראיין פומבית, שכתב כי יציג בתקופה הקרובה את הדרכים האפשריות לפתרון: "אני קורא לזה 'לחיות ביחד'", כתב.

 

לסרי, שצירף סרטון ואפילו האשטג #לחיות_ביחד, כתב: "בשבועות האחרונים החלטתי לנהוג באיפוק. לא נגררתי להשמצות, לא הגבתי להסתה הפרועה נגדי, לא הסכמתי לתת יד לפילוג העיר ולפגיעה הקשה בתדמיתה, ועיקר מאמציי התרכזו והושקעו בבניית פתרון שיעמוד במבחן הציבורי והמשפטי. היום אני כבר יכול לומר באופטימיות זהירה, שמתגבש כיוון לפתרון כזה".

לדבריו, הוא נפגש מדי יום עם נציגי הקהילות השונות, ועם תושבים רבים שמייצגים את כלל מרקם האוכלוסייה בעיר, שומע דעות ורעיונות לפתרון, ו"שמח להיווכח שרובם ככולם, משני הקצוות, מסכימים ורוצים לשמור על צביונה המכיל והמאחד של העיר, שיאפשר לכולם להמשיך את שגרת החיים ביחד שאשדוד התברכה בה מאז ותמיד". יש לציין כי למרות הצהרתו, לא נפגש לסרי עם איש ממובילי המחאה. לדבריהם, כאמור, מעולם אף לא פנה אליהם.

 

 

הפוסט של ראש העיר לא הרשים את מובילי המחאה, שהעלו פוסט משלהם ובו טענו כי הצהרותיו של ראש העיר הן "סיסמאות ריקות מתוכן". אורית אלמוזלינו-רייז, ממובילות המחאה, אמרה כי "תושבי אשדוד לא רוצים לשמוע יותר סיסמאות ריקות מתוכן. תושבי אשדוד רוצים מעשים בשטח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות