אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג האשראי של בזק עלול להיפגע אם הדירקטוריון לא ישנה את מדיניות הדיבידנדים צילום: בלומברג

דירוג האשראי של בזק עלול להיפגע אם הדירקטוריון לא ישנה את מדיניות הדיבידנדים

בדוח מיוחד סוקרת מידרוג את התנאים התחרותיים המאתגרים שעמם מתמודדת החברה הבת yes. "מבלי שיחול שינוי במדיניות הדיבידנדים אשר יתרום להפחתת החוב עלול להיווצר לחץ שלילי על הדירוג"

05.02.2018, 11:03 | יניב רחימי

חברת דירוג האשראי מידרוג פרסמה אמש (א') דוח דירוג מיוחד לחברת בזק ובו היא מאותתת לדירקטוריון שדירוג החברה עלול לרדת לנוכח הסביבה העסקית המאתגרת, ובפרט החרפת תחרות המחירים בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית.  

קראו עוד בכלכליסט

"מבלי שיחול שינוי במדיניות הפיננסית ובפרט במדיניות הדיבידנדים אשר יתרום להפחתת החוב עלול להיווצר לחץ שלילי על הדירוג", נכתב בדוח הדירוג המיוחד. נכון להיום אגרות החוב של בזק מדורגות על ידי מיסרוג ברמה של Aa2 ובתחזית יציבה.

בחברת מידרוג מצביעים על שינוי המודל העסקי של yes, שהגיע בתגובה לתחרות הגוברת, ועל המשך מגמת אובדן המנויים, כגורם שצפוי לשחוק את הרווחיות של המגזר ולפגום ביחסי כיסוי החוב של בזק. במידרוג מעריכים שלנוכח המגבלות הרגולטוריות, ובפרט היעדר יכולת להציע חבילות במחיר תחרותי, בניגוד למתחרותיה העיקריות, היכולת של בזק לשמר פרופיל פיננסי ההולם לרמת הדירוג תלויה ביכולתה להקטין את רמת המינוף.

מאז ששאול אלוביץ' רכש את השליטה בבזק מקבוצת סבן-אייפקס-ארקין באפריל 2010 חילקה החברה דיבידנדים בהיקף מצטבר של 19.4 מיליארד שקל. מדיניות הדיבידנד של בזק היא לחלק 100%מהרווח הנקי לבעלי המניות, והיא עשויה להשתנות במטרה להביא לשיפור ביחסי כיסוי החוב של החברה.

חברת יורוקום, בעלת השליטה בבזק, צפויה לצאת בקרוב משליטת אלוביץ' לידי רוכש חדש, על רקע חובותיה של הקבוצה לבנקים. נתי סיידוף ואדוארדו אלשטיין מתמודדים על רכישת הקבוצה.

סיידוף ואלשטיין , צילומים: אוראל כהן סיידוף ואלשטיין | צילומים: אוראל כהן סיידוף ואלשטיין , צילומים: אוראל כהן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות