אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת ארנה לשוכרים: "הסגתם גבול"; השוכרים: "הקניון הוא מקום ציבורי" צילום: אריאל בשור

הנהלת ארנה לשוכרים: "הסגתם גבול"; השוכרים: "הקניון הוא מקום ציבורי"

שוכרי ארנה שניסו להכניס היום צוותי צילום עיתונאיים לשטח הקניון קיבלו מכתב מעו"ד הקניון ובו איום כי מדובר בהסגת גבול. בא כוחם של השוכרים המליץ להנהלת הקניון לפנות לבית המשפט "בבקשה לקבל צו מניעה מתאים"

06.02.2018, 20:34 | אורנה יפת

חילופי המכתבים והאיומים המשפטיים בין הנהלת קניון ארנה לבין שוכריה עלו היום (ב') מדרגה. לאחר שחמישה שוכרים שלחו מכתב התראה לפני תביעה להנהלת הקניון ובו דרישה לפיצוי של 5 מיליון שקל, שלחה היום הנהלת קניון ארנה לאותם השוכרים מכתב "התראה על הסגת גבול ויצירת פרובוקציות". באמצעות משרד עוה"ד הרצל פוקס נאמן כותבת חברת ריאליטי ניהול ארנה, כי תגיב בהרחבה למכתב ההתראה לפני תביעה ששלחו אליה שוכרי הקניון, אך קובעת כי הניסיון של השוכרים להכניס אליו צוותי צילום (השוכרים ניסו להכניס צוות צילום של עיתון מקומי - א"י) הוא הסגת גבול.

קראו עוד בכלכליסט

"נודע היום למרשתנו כי מרשותיך בחרו לפעול באופן בריוני ופסול, ובין היתר הכניסו היום לשטח הקניון צוותי צילום מטעמן, יצרו פרובוקציות מכוונות בשטח הקניון, וכיוצ"ב. יובהר מיד כי מעשים אלו של מרשותיך מהווים הסגת גבול לכל דבר ועניין, וזה מהווה המשך ישיר ללשון הרע שחלק ממרשיך מפיצים כנגד מרשתנו, ואין במעשים אלו אלא כדי להזיק היזק של ממש לפעולתו של הקניון - ומרשותיך נדרשות לחדול מכך באופן מיידי", כותב עורך הדין גלעד וקסלמן לעו"ד עמית חרחס המייצג את השוכרים.

"למותר לציין כי התנהלות זו אף שומטת את הקרקע תחת כל ניסיון במכתבך להציג את מרשותיך כקורבנות לכאורה, וחושפת היטב את פניהן. למען הסר כל ספק, יובהר ויודגש כי מרשתנו תראה את כל המעורבים בפעולות אלו כאחראים באופן אישי, לכל הנזקים או ההפסדים שיגרמו למרשתנו עקב פעולות מרשותיך, ומרשתנו רואה עצמה כרשאית לפעול בכל האמצעים המוקנים לה על מנת לאכוף ולמצות את הדין כנגד המעורבים". לבסוף כותב עורך הדין של הנהלת הקניון באותיות דגושות כי "התראה נוספת לא תישלח".

קניון ארנה, צילום: אריאל בשור קניון ארנה | צילום: אריאל בשור קניון ארנה, צילום: אריאל בשור

עו"ד חרחס שלח לעורכי הדין של ארנה מכתב תגובה חריף: "כידוע לך, שטחי הקניון המיועדים לציבור הם ציבוריים ואינם פרטיים (מיועדים לרשות הציבור), ואני מפנה אותך לתצהירים ועדויות שמרשתך ושולחיה העניקו בעניין זה, במסגרי ההליכים שהתקיימו בפני ועדת הערר בעניין חיוב שטחים אלו בארנונה.

"ככל שלטעמך אסור לצוותי צילום עיתונאיים לצלם בשטח הקניון או שככל שלדעתך מרשתך רשאית לבחור את מי להכניס ואת מי לא להכניס לשטח הקניון, אני מציע שתפנה לבית המשפט בבקשה לקבל צו מניעה מתאים. אך בטרם תעשה זאת אני מפנה אותך לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, תשס"א - 2000. ואם יש צורך בכך, ואינך מכיר את החוק, אפנה אותך באופן ספציפי לסעיף 2 לחוק המגדיר 'מקום ציבורי' כ'כל מקום המיועד לשימוש הציבור, לרבות אתר תיירות, בית מלון, אכסניה, בית הארחה, גן ציבורי, מסעדה, בית קפה... קניון, חנות..'".

עו"ד חרחס ממשיך וכותב: "אקדים ואומר שאם האסטרטגיה תהיה לנסות ולהלך אימים על התובעים, כפי שניסית לרמוז במכתבך, היא לא תעבוד! במקרה כאמור, לא יהיה צורך להמתין למכתב תשובה מטעמך ואינך צריך לטרוח, רק תודיע שאינכם מעוניינים להתפשר בהליך, נגיש תביעה ונעביר את ההכרעה לבית המשפט. מאוד פשוט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות