אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלושה ישראלים הודו בתרמית שלדים בורסאיים בארה"ב צילום: שאטרסטוק

שלושה ישראלים הודו בתרמית שלדים בורסאיים בארה"ב

לפי ההסדר שאליו הגיעו עם רשות ניירות ערך האמריקאית, שרון פרלשטיין, אריק שוורץ והדס ירון הודו כי גרפו לכיסם רווח אסור של 1.8 מיליון דולר בעקבות התרמית. נקנסו ביותר מ-2 מיליון דולר

17.02.2018, 12:10 | דרור רייך

שלושה ישראלים- שרון פרלשטיין (Sharone Perlstein), אריק שוורץ (Aric Swartz) והדס ירון (Hadas Yaron) - הגיעו להסדר עם רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בנוגע לפעולות אסורות שביצעו בתחום השלדים הבורסאיים בארה״ב והודו כי גרפו רווח אסור של 1.8 מיליון דולר בפעילות תרמית.

קראו עוד בכלכליסט

המידע, שהופץ לראשונה על ידי שירות הוט-סטוקס, מתאר איך שלושת הישראלים ביחד עם עורך דין מוושינגטון בשם ג'ונתן סטרום ורואה חשבון ישראלי בשם אלן ויינברג, בעל משרד במרילנד, יצרו מצג שווא של לפחות 15 חברות שלדים בורסאיים אמריקאיות וזאת על ידי הגשת דוחות מטעים, תוכניות עסקיות מזויפות, רישום כוזב ודוחות תקופתיים ל-SEC ובנוסף מינו נושאי משרה ודירקטורים, שפעלו כאנשי קש לחברות שהקימו.

הישראלים הנאשמים ניהלו גם הנפקות ציבוריות ראשונות של חלק מהחברות שהקימו, כאשר בפועל הם המשיכו להחזיק במניות ומכרו אותם לאחר מכן למשקיעים - וכך גרפו רווח של 1.8 מיליון דולר.

ההסדר כולל קנסות של 1.65 מיליון דולר לפרלשטיין, 307 אלף דולר לשוורץ, 106 אלף דולר לירון, 63 אלף דולר לויינברג, ו-33.6 אלף דולר לסטרום.

מטה רשות ניירות ערך האמריקאית, ה-SEC, צילום: בלומברג מטה רשות ניירות ערך האמריקאית, ה-SEC | צילום: בלומברג מטה רשות ניירות ערך האמריקאית, ה-SEC, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות