אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טאואר דיווחה על רווח שיא ב-2017 - אך התחזיות אכזבו את המשקיעים צילום: זהר שחר

טאואר דיווחה על רווח שיא ב-2017 - אך התחזיות אכזבו את המשקיעים

רפורמת המס בארה"ב השפיעה לטובה על דוחות יצרנית השבבים, שרשמה גידול של 200% בהכנסות הרבעון הרביעי; החברה פירסמה תחזית נמוכה מהציפיות לרבעון הראשון, מנכ"ל טאואר: "צפוי להיות חלש באופן עונתי"

22.02.2018, 11:53 | חזי שטרנליכט

רפורמת המס בארה"ב הצליחה להגיע עד לישראל. יצרנית השבבים ממגדל העמק, טאואר סמיקונדקטור, דיווחה הבוקר (ה') על שיפור חד ברווחים שלה. חלק מסויים מהגידול הגיע מרישום חד פעמי של רווח הודות לרפורמה שהעביר הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. עם זאת, הנהלת החברה ציינה שגם בניכוי השפעות רפורמת המס, היתה לה שנת שיא הן במכירות והן ברווחיות.

קראו עוד בכלכליסט

בסיכום שנת 2017 רשמה החברה גידול בהכנסות וברווחים - המכירות גדלו ב-11% בשנה שחלפה והסתכמו בכ-1.39 מיליארד דולר. גם ברבעון המסכם של השנה נרשם גידול של כ-5.3% בהכנסות החברה והן הסתכמו בכ-358 מיליון דולר.

רווחי טאואר עלו ברבעון הרביעי ובשנת 2017 כולה. החברה הצליחה לעקוף את ציפיות האנליסטים ברבעון הרביעי ב-4 סנט כאשר הציגה רווח של 58 סנט למניה. עם זאת, היא החמיצה את ממוצע האנליסטים למכירות בכחצי מיליון דולר.

ראסל אלוואנגר מנכל טאואר סמיקונדקטור , צילום: זהר שחר ראסל אלוואנגר מנכל טאואר סמיקונדקטור | צילום: זהר שחר ראסל אלוואנגר מנכל טאואר סמיקונדקטור , צילום: זהר שחר

כאמור, רפורמת המס של הנשיא טראמפ עזרה לחברה לרשום זינוק של ממש ברווחי הרבעון האחרון של השנה. לפי דיווחי החברה, ההכנסה ברבעון הגיעה לסכום של כ-13 מיליון דולר, משום שהקטינה את שיעור המס הפדראלי שמשפיע על החברה משיעור של 35% ל-21%.

סמנכ"ל הכספים אורן שירזי ציין כי לחברה שני מפעלים בארה"ב - בקליפורניה ובטקסס - שהקיצוץ במסים הקפיץ את הרווחיות שלהם. לדבריו, גם בעתיד תהיה לכך השפעה חיובית.

בנוסף רשמה החברה הכנסת מסים חד פעמית של כ-82 מיליון דולר, שנבעה מרישום מס נדחה בגין הפסדים המועברים לצורכי מס של החברה בארץ.

החברה רשמה רווח נקי של 147 מיליון דולר ברבעון האחרון של השנה, גידול של כ-200% ביחס לרווח של 48 מיליון דולר ברבעון המקביל שנה קודם לכן. את השנה כולה סיכמה ברווח נקי של 298 מיליון דולר, גידול של 46% ביחס לשנה הקודמת.

דוחות טובים, תחזית חלשה

למרות התוצאות הטובות, התחזית שסיפקה טאואר לרבעון הראשון של 2018 נמוכה מהציפיות בשווקים. טאואר צופה מכירות של 325 מיליון דולר ברבעון הראשון, והאנליסטים ציפו למכירות גבוהות יותר של כ-346 מיליון דולר בממוצע.

מנכ"ל החברה, ראסל אלוואנגר אמר ל"כלכליסט" כי "זאת היתה שנה מדהימה". לדבריו, נתוני המכירות והרווחים בשיא, וגם הרווחיות השתפרה. "זאת עדות טובה למודל העסקי שאנו מפתחים, וגם היחסים הטובים שלנו בשווקים הנכונים. הענקנו תחזית לרבעון הראשון שצפוי להיות חלש באופן עונתי. אבל אנחנו רואים את 2018 כשנה חזקה. אנחנו רואים את התממשות של הפעילויות החדשות שהשקנו בשנים האחרונות."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות