אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כעם יהודי עלינו להביא מרפא לעשרות מיליוני חולים שצריכים קנאביס" צילום: אלכס קולומויסקי

"כעם יהודי עלינו להביא מרפא לעשרות מיליוני חולים שצריכים קנאביס"

שר החקלאות אריאל הכחיש פרסומים לפיהם פניה של הנשיא טראמפ היא שהביאה נתניהו להקפיא את ההחלטה על אישור יצוא הקנאביס

26.02.2018, 11:33 | שחר אילן

שר החקלאות אורי אריאל אומר ש"תפקידנו כעם יהודי לתת מזור לעשרו מיליוני אנשים בעולם שהקנאביס הוא המרפא האחרון שלהם". אריאל אמר את הדברים הבוקר בדיון בנושא הקנאביס בוועדת הכלכלה של הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

אריאל הכחיש פרסומים לפיהם פניה של נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ היא שהביאה את ראש הממשלה בנימין נתניהו להקפיא את ההחלטה על אישור יצוא הקנאביס. "לא היתה פניה", אמר.

הדיון בוועדת הכלכלה נערך כחודש לאחר הדיון בלשכת ראש הממשלה בו מנע ראש הממשלה קבלת החלטה על אישור יצוק הקנאביס ושלח את הנושא לבדיקה נוספת. זאת, למרות ההערכה שפוטנציאל היצוא הוא מיליארד שקל עד 4 מיליארד שקל.

קנאביס, צילום: חוות שיח קנאביס | צילום: חוות שיח קנאביס, צילום: חוות שיח

לדברי אריאל, "יש לפחות עשרות מיליוני אנשים בעולם שזה המרפא האחרון שלהם וזה בהחלט תפקידנו, כעם היהודי, לתת מזור לכל כך הרבה אנשים. לא מדברים פה על שום סוג של סם, מדובר על תרופה לכל דבר. ישראל לא אמורה לייצא שום דבר גולמי, אלא רק תרופות שמיוצרות לפי מחקרים שנעשו פה כמו כל תרופה אחרת".

"יש פה גידול שמבחינת החקלאות הוא אחד הגידולים העתידיים.לא היה לנו שום רמז על זליגה של סמים לעולם התחתון ופתאום שמענו בדיון אצל ראש הממשלה יחד עם 4 שקרים ו-4 מנכ"לים שיש בעיות חמורות ברמה הפלילית ב-8 החוות הקיימות.שאלנו אם יש חקירה או כתב אישום או משהו אחר ונאמר שלא. אין פה אף אחד שחושב שאפשר שזה יזלוג חופשי. אנחנו עדיין מחכים לשמוע את הדברים הקשים, אם צריך עוד ביטחון ועוד שמירה נעשה את זה אבל אסור שזה יעצור את העגלה. מבחינתנו העגלה יצאה לדרך אבל הקצב חשוב, כי אחרת אחרים יעשו את זה.צריך להביא החלטה לממשלה ממש בשבועות הקרובים שמאפשרת יצוא".

בעניין הפרסומים על פניה כביכול של טראמפ לנתניהו אמר שר החקלאות: "יש אמירות של הנשיא טראמפ נגד השימוש הפרטי. ביקשנו תמלילים וזה מה שאני יודע להגיד". לדבריו, "זה נעצר כי ראש הממשלה ביקש מעוזרו אבי שמחון להביא נתונים כלכליים ובגלל המשטרה שעדיין לא שמענו ממנה על הבעיות. טוב תעשה הוועדה אם תקבל החלטה הקוראת לראש הממשלה, כי עכשיו הוא הכתובת".

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל אמר: "הכוונה שלי היא לגרום לכך שיצוא הקנאביס הרפואי ייהפך לעובדה מוגמרת. זה יכול להיות דרמטי לחקלאות הישראלית ואם אנחנו לא נעשה את זה מישהו אחר יעשה את זה. אם קנאביס רפואי זה הליך חוקי ומסייע לעשרות מיליונים ויותר מזה בעולם, ואם הוא יכול גם להציל את החקלאות הישראלית שממוצע הגיל שם הוא מעל 60, אם זו הדרך להכניס לחקלאות חבר'ה צעירים אז הרווחנו מכל הכיוונים: גם עזרנו לחולים בכל העולם ומצד שני הכנסנו כוחות צעירים לחקלאות – לעיתים נדירות מוצאים יתרונות שכאלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות