אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות עובדי טקסטיל הפגינו בת"א: "האופנה הישראלית דורשת מסחר הוגן" צילום: אוראל כהן

מאות עובדי טקסטיל הפגינו בת"א: "האופנה הישראלית דורשת מסחר הוגן"

המפגינים טוענים לאפליה לטובת אתרי המכירות בחו"ל שזוכים לפטור ממע"מ בקניות של עד 75 דולר: "חייבים להגן על השוק הזה ואף פעם לא עשו את זה"

07.03.2018, 14:23 | אורנה יפת

מאות עובדים מענף הטקסטיל הפגינו היום (ד') ברחוב יפו בדרום תל אביב נגד המצב הקשה שאליו נקלע ענף האופנה. המפגינים, עובדי מפעלי טקסטיל, רשתות אופנה קטנות ובינוניות, ומעצבות אופנה שתופרות בישראל, יצאו לרחובות העיר והניפו שלטים נגד שר האוצר משה כחלון.

קראו עוד בכלכליסט

המפגינים תפרו דגלים עם תמונה של שר האוצר והכיתוב: "כולנו סינים" ויצאו בקריאות "כחלון הביתה. אנחנו לא אויבים שלך. אנחנו דורשים שוויון". גם לשר הכלכלה אלי כהן תפרו המפגינים דגל עם תמונתו והכיתוב "שר הקלקלה. אלי (כהן) אקספרס". המפגינים הניפו שלטים "האופנה הישראלית דורשת מסחר הוגן", "משה כחלון הרגת ל'כולנו' את העסקים" ועוד.

ההפגנה ברחוב יפו בת"א, צילום: אוראל כהן ההפגנה ברחוב יפו בת"א | צילום: אוראל כהן ההפגנה ברחוב יפו בת"א, צילום: אוראל כהן

ההפגנה התארגנה בין היתר בטענה לאפליה לטובת אתרי המכירות בחו"ל שזוכים לפטור ממע"מ בקניות של עד 75 דולר, על פי מדיניות הממשלה, ובכך פוגעים בעסקים בישראל שמשלמים מסים מלאים וסובלים מירידה במכירות שכן הצרכנים מעדיפים לקנות באינטרנט במחירים זולים יותר.

אחת המפגינות, המעצבת לילך אלגרבלי, אמרה: "אני הגעתי מתוך סולידריות לשוק מאוד גדול, צריך לדאוג גם לדור הבא של תחום האופנה. יש להגן על המסחר המקומי. אופנה זה מוצר צריכה מספר 1. חייבים להגן על השוק הזה ואף פעם לא עשו את זה. הגיע הזמן להגן על עצמנו והדורות הבאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות