אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"400 אלף עובדי ענף האופנה עומדים להיות מובטלים" צילום: בלומברג

"400 אלף עובדי ענף האופנה עומדים להיות מובטלים"

ענף האופנה מארגן הפגנת ענק בשבוע הבא נגד האוצר בדרישה לבטל את הפטור ממע"מ עד 75 דולר. בהפגנה ישתתפו גם רשתות גדולות בהן פוקס, המשביר לצרכן, גולברי, פקטורי וגולף

01.03.2018, 11:24 | אורנה יפת

ענף האופנה יוצא לרחובות. רשתות אופנה וספקי בדים מדרום תל אביב מתארגנים להפגנת ענק שתתקיים ביום רביעי הבא בקרן הרחובות אליפלט ואילת בתל אביב. במיקום זה מאוגדים מרבית ספקי הבדים שמייבאים טקסטיל עבור רשתות האופנה הישראליות. להפגנה ייצאו במשותף רשתות האופנה הגדולות והבינוניות, שחלקן מייצרות חלק מהפריטים שלהם בארץ, וכן ספקי הבדים עימם מהם קונות הרשתות את חומרי הגלם. למאבק גויסו גם לוביסטים.

קראו עוד בכלכליסט

מה שהוביל להתארגנות של הסוחרים, אותה הם מכנים 'די לעושק הטקסטיל', זו נפילתה של רשת הוניגמן שזעזעה את ענף האופנה. כעת יוצאים בעלי העסקים נגד המדיניות של שר האוצר, משה כחלון, ומבקשים לבטל את הפטור ממע"מ לקניות באינטרנט של עד 75 דולר.

  , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן   , צילום: אוראל כהן

בקרב רשתות האופנה וספקי הבדים סימנו את האויב הגדול שפוגע בענף: הקניות באינטרנט. לתמיכה בהפגנה שותפות גם רשתות קמעונאות גדולות בהן פוקס, המשביר לצרכן, גולברי, פקטורי, גולף, ואחרים.

"האינטרנט גמר את השוק המקומי", אמר ל"כלכליסט" אחד הקמעונאים. לדברי אחד מספקי הבדים, "יש בעיה גדולה של המדינה שמפלה את העסקים המקומיים. יש בישראל 400 אלף עובדים של ענף האופנה שעומדים להיות מובטלים".

במודעה שפירסמו מובילי ההפגנה הם כתבו: "עקב התרסקות ענף הטקסטיל, חנויות הטקסטיל והמתפרות בקו הירוק, כל העסקים הקמעונאים בקריסה. בגלל מדיניות הממשלה ושר האוצר כחלון אנו מקיימים הפגנה באישור המשטרה ביום רביעי 7.3.18 בשעה 12.00. פרנסת כולנו בסכנה. 400 אלף איש עומדים לפני סכנת פיטורין". על החתום: טקסטיל ישראל בקריסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות