אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבורד דרשה אסיפה - שעות אחרי שמלאנוקס כבר קבעה אותה צילום: אוראל כהן

סטארבורד דרשה אסיפה - שעות אחרי שמלאנוקס כבר קבעה אותה

"מלאנוקס מנסה לעכב את קיום האסיפה השנתית, עוד עדות להתנהלות לקויה", טענה הקרן מניו יורק; כמה שעות לפני כן, דיווחה מלאנוקס על אסיפת בעלי מניות מיוחדת שתתקיים במאי

11.03.2018, 07:51 | דרור רייך

קרן סטארבורד מכתיבה לאחרונה את הקצב במלאנוקס, שוב באמצעות שיגור מכתב למשקיעים. אך הנהלתה של חברת השבבים כבר התיישרה מספר שעות לפני כן. 

קראו עוד בכלכליסט

הקרן האקטביסטית מניו יורק, שרכשה בנובמבר האחרון 10.6% ממניות מלאנוקס הישראלית, שלחה בסוף השבוע מכתב לבעלי המניות של מלאנוקס שבו טענה כי החברה מעכבת את קיום האסיפה השנתית. "עדיין לא נקבע מועד לאסיפה. זוהי סטייה מהתאריך שבו היא התקיימה בשנה שעברה, והיא מהווה אינדיקציה לכך שמלאנוקס מעוניינת לדחות אותה", כתבו בקרן.

"אם אלה פני הדברים, הטקטיקות הללו הן עוד עדות להתנהלות הלקויה של מועצת המנהלים הקיימת", טענו בסטארבורד. "מלאנוקס נתנה למשקיעים התראה בת 20 יום לפני קיום האסיפה בשנים הקודמות. אנו חוששים שהם לא מתכוונים לתת הודעה מספיק מוקדמת לפני האסיפה או לדחותה - ובשני המקרים התוצאה לא מקובלת עלינו".

התגובה של הנהלת מלאנוקס מעט הקדימה אותה. החברה דיווחה על אסיפת בעלי מניות מיוחדת שתתקיים במאי, התאריך והמקום טרם נקבעו. כמו כן דווח כי האסיפה השנתית הרגילה תתקיים ב־25 ביולי.

סטארבורד, כעת בעלת המניות הגדולה בחברה, תקפה את הנהלת מלאנוקס מאז הרכישה בשלל הזדמנויות. בפברואר האחרון שלחה הקרן מכתב שבו ביקרה את מדיניות מכירת המניות של בכיריה. היא ציינה לרעה את עודף כוח האדם בחברה, ואף פרסמה כתב הצבעה (פרוקסי) ובו שמות מועמדים מטעמה להחלפת כל חברי הדירקטוריון.

במלאנוקס התייחסו לכתב ההצבעה והסבירו כי כל תחרות כזו עלולה להיות יקרה ולהפריע לעסקי החברה.מאז כניסת הקרן, בהובלת המנכ"ל ג'פרי סמית', עלתה מניית מלאנוקס ב־45%. בדו"חותיה השנתיים, שהתפרסמו בינואר, הגדירה מלאנוקס את סטארבורד כגורם סיכון. "לאחזקתה עשויה להיות השפעה מכרעת על התוצאות, לרבות בחירת דירקטורים, מיזוגים או מכירה של העסק", ציינה חברת השבבים.

מלאנוקס, שבניהול איל וולדמן, רשמה בשנת 2017 הכנסות של 864 מיליון דולר. נתון זה עלה על הערכות האנליסטים, שעמדו על 861 מיליון דולר. בשורת הרווח רשמה מלאנוקס רווח של 2.28 דולר למניה לכל 2017, לעומת תחזיות של 2.12 דולר.

איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: תומי הרפז איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס | צילום: תומי הרפז איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות