אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NY

ג'יימס וולסי, ראש ה-CIA לשעבר: "מזכיר המדינה החדש - אדם גלוי והוגן"

וולסי, שהיה מקורב בעבר לטראמפ, אמר בוועידת "כלכליסט" בניו יורק: "יש כאלו שלא מרוצים מההחלטה על הטלת מכסים, אבל הנשיא קיים הבטחת קמפיין".

13.03.2018, 17:15 | עומר כביר, ניו יורק

ראש ה-CIA לשעבר, ג'יימס וולסי, חלק היום שבחים רבים לראש ה-CIA הנוכחי ומזכיר המדינה הבא של ארה"ב, מייק פומפאו. "מדובר באיש בעל כישורים", הוא אמר ב-Mind The Tech NY2018 - ועידת ניו יורק השנייה של "כלכליסט", בנק לאומי והמשרד לירושלים ומורשת. "ראשון במחזור שלו בווסט פוינט. התבלט בצבא ובקונגרס. אדם גלוי וברור בנוגע למה שהוא חושב. לא אגרסיבי כלפי אנשים אחרים ומשחק משחק הוגן".

קראו עוד בכלכליסט

וולסי, שדיבר על הבמה עם ניר למפרט, מנכ"ל מר תעשיות ולשעבר סגן מפקד 8200, הוא יועץ בכיר לביטחון לאומי ולאנרגיה שהיה גם יועץ מקורב במיוחד לדונלד טראמפ אך פרש מהכוורת שלו בינואר אשתקד, בעקבות ביקורת צורמת שמתח טראמפ על שירותי הביון של ארה"ב. בוועידה התייחס להחלטת הנשיא להטיל מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום. "הנשיא טראמפ מקיים הבטחות", אמר. "יש כאלו שלא מרוצים מההחלטה על מכסים, אבל הוא קיים הבטחת קמפיין".

מימין: ג מימין: ג'יימס וולסי וניר למפרט | צילום: אוראל כהן מימין: ג

עוד התייחס וולסי להתמודדות עם פייק ניוז ומתקפות התעמולה המקוונת של רוסיה: "סייבר משתנה מהר כי דברים קורים כל כך מהר. אבל לרוסים יש פעילות דיסאינפורמציה כבר משנות ה-30. הם רוצים לשבש את מהלכים של יריביהם. כיום יש להם יותר אנשים שמעורבים בדיסאינפורמציה מאשר לוחמים חמושים. ואולם חשוב להבין שמה שהשתנה זה לא המהות אלא המהירות. סייבר מחייב פעילות ותגובה מהירות, וזה שינה הרבה. ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות הובילה לכך שאי אפשר לנוח. צריך לזוז מהר ולשחק בהתקפה, לא רק בהגנה. אם יש לך קבוצת כדורגל רק של שוערים, תהיה כמו אנשים שחושבים שזה כל מה שצריך לעשות בסייבר. צריך לשחק בהתקפה, וזה צריך להיות חכם כדי לערער את יכול הצד השני לעשות את מה שהם עושים עכשיו.

"בשנות ה-80 הרוסים ניסו לגנוב טכנולוגיות מחשב מארה"ב. האינסטינקט הראשון של קהילת המודיעין היה לעצור אותם. אבל הנשיא רונלד רייגן החליט דווקא להקל עליהם לעשות את זה ולעשות כאילו מנסים לעצור אותם. ככל שהזמן עבר, יותר ויותר טכנולוגיות כאלו נפרסו במערכות סובייטיות. ומרגע שזה קרה צינורות גז ונפט החלו לעלות בעשן. האם רייגן הודה בכך אי פעם? לא. הגישה הזו, ששילבה הטעייה, נועזות וכישרון, היא משהו שאנחנו צריכים לעבוד עליו".

לסיום התייחס וולסי למשימות שיעמדו בפני ראש ה-CIA ב-2028. "אם נהייה בתקופה שלווה קודם לכן, אני אצר על המנהל ב-2028", הוא אמר. "כי הוא יתמודד, כמוני, עם חברי קונגרס טובי לב שחשבו שזכינו במלחמה הקרה ולכן אנחנו לא צריכים להשקיע ב-CIA או בביטחון לאומי. לא היה קל לשמור על המודיעין שלנו מתפקד. בראשית שנות ה-90, החלטנו שזה זמן למסיבות ושאנחנו לא צריכים להשקיע הרבה במודיעין. לעתים קרובות אחרי מלחמה, ארה"ב מתחילה לחגוג. צ'רצ'יל אמר שהאמריקאים תמיד עושים את הדבר הנכון, אבל רק אחרי שמיצו את כל האפשרויות האחרות. זה המצב שהיינו בו בשנות ה-90, ויכול להיות שזה מה שיהיה ב-2028"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות