אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת האיתור מעדיפה מועמד מתוך כלל למנכ"ל: ארנסט ולוין מובילים צילום: אוראל כהן

ועדת האיתור מעדיפה מועמד מתוך כלל למנכ"ל: ארנסט ולוין מובילים

לכלכליסט נודע כי יו"ר חברת הביטוח דני נוה והנאמן משה טרי ביקשו מהמשנה למנכ"ל משה ארנסט להשהות את התפטרותו, כדי לבחון את מועמדותו לתפקיד במקום איזי כהן שפרש. ענת לוין כרגע ראש בראש איתו במירוץ, שאותו יכריעו משה טרי ודורית סלינגר

18.03.2018, 06:57 | רחלי בינדמן

המירוץ לתפקיד מנכ"ל כלל ביטוח במקום איזי כהן שהתפטר, בעיצומו. במסדרונות החברה הרוחות סוערות, במיוחד על רקע העדפת ועדת האיתור, בראשות היו"ר דני נוה והנאמן משה טרי, אדם מתוך החברה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד חברים בוועדת האיתור גדי ארבל, מלי מרגליות, רחל אדטו וּורדה אלשיך, אך ההערכות הן שהמפתח למינוי נמצא בידי טרי בשיתוף יו"ר שוק ההון דורית סלינגר. זאת מאחר שמניות השליטה בכלל מוחזקות על ידי טרי, שאותו מינה המפקח לשעבר על הביטוח עודד שריג.

איזי שפירא וענת לוין, צילום: אוראל כהן איזי שפירא וענת לוין | צילום: אוראל כהן איזי שפירא וענת לוין, צילום: אוראל כהן

מהלכי הדירקטוריון הובילו להתפטרות

כהן התפטר במפתיע לפני שבועיים, לאחר ש"כלכליסט" חשף כי דירקטוריון החברה שכר את שירותיו של יועץ מיוחד, משה ברקת, לבצע בדיקות חשבונאיות על החוזקות והחולשות של כלל ולאחר שהוטחה ביקורת במנכ"ל מאחורי הקלעים.

ל"כלכליסט" נודע כי טרי ונוה ביקשו ממשה ארנסט, המשנה למנכ"ל כלל וראש חטיבת המטה, שהודיע לפני כמה חודשים על רצונו לסיים את תפקידו לאחר 11 שנה, להשהות את התפטרותו, כדי לשקול את מועמדותו לתפקיד.

ועד העובדים של כלל - שחבר באחרונה למחזיקת המניות העיקרית של כלל אי.די.בי, ולעומד בראשה אדוארדו אלשטיין, וסיכם עמה על מענק לעובדים במקרה של מכירת השליטה בכלל - מעדיף מועמד אחר לתפקיד. מדובר ביורם נוה, משנה למנכ"ל וראש חטיבת משאבי אנוש, שנבחר ברוב קולות בסקר פנימי שערך הוועד לגבי מועמדים אפשריים. אבל ספק אם עמדת הוועד תשפיע על ועדת האיתור.

המועמדים שהוועדה רואה כרגע לנגד עיניה, נוסף על ארנסט, הם ענת לוין, כיום ראש זרוע ההשקעות של כלל; דניאל כהן, משנה למנכ"ל וראש חטיבת הבריאות; שמעון קלמן, משנה למנכ"ל ועוזרו האישי של איזי כהן לעניינים מיוחדים. קלמן אמנם מועמד, אך ספק אם הוא רוצה בתפקיד. עוד מועמד הוא רוני ששון, סגן מנהל מערך העסקים של כלל. מינוי חיצוני אפשרי הוא מוטי רוזן, מי שהיה מנכ"ל מנורה מבטחים, אך ככל הידוע, בשלב זה הוא לא הגיש מועמדות ולכן הוועדה מתמקדת במועמדים הפנימיים.

הבולטים במועמדים הפנימיים הם ארנסט ולוין, שמצדה מזוהה מאוד עם כהן, אך גם קלמן נחשב איש סודו.

3 מנכ"ליות בבנקים, בביטוח רק גברים

רוב בכירי ענף הביטוח ובעלי השליטה הם גברים - זאת בניגוד לענף הבנקאות. למעשה, בקרב חמש חברות הביטוח הגדולות - כלל, הראל, מגדל, הפניקס ומנורה מבטחים ­- לא כיהנה מנכ"לית (לוין שימשה כמה חודשים יו"ר מגדל, ולאחרונה ביקש שלמה אליהו למנות את מיכל עבאדי למנכ"לית מגדל, אך המינוי לא יצא לפועל). בקרב החברות הקטנות יותר כיהנה בעבר חוה פרידמן שפירא כמנכ"לית AIG.

בתחום הבנקאות יש שלוש מנכ"ליות: רקפת רוסק עמינח בלאומי, לילך טופילסקי בדיסקונט וסמדר ברבר צדיק בבינלאומי. גם בעלת השליטה בלאומי היא אשה, שרי אריסון, ויו"ר הבנק הבינלאומי היא אירית איזיקסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות