אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן רביב ישקיע מכספו האישי במיזם חדש שבו תשקיע גם מיטב דש צילום: ישראל הדרי

אילן רביב ישקיע מכספו האישי במיזם חדש שבו תשקיע גם מיטב דש

דוחות מיטב דש חושפים כי בית ההשקעות נכנס להשקעות בתחום הטכנולוגיה בשיתוף עם חברת ליקווידיטי; הרווח הנקי של מיטב-דש ב-2017 הסתכם ב-106 מיליון שקל, עליה של 20% בעיקר תודות למיזוג פעילות הגמל והפנסיה של איילון

18.03.2018, 10:23 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מיטב דש עבר בשבועות האחרונים מיני דרמה, כשנודע כי המנכ"ל שלו אילן רביב עלול לעזוב לטובת ניהול חברת הביטוח מגדל. אלא שמאז הרוחות נרגעו, רביב סירב להצעה והיום (א') התפרסמו הדוחות הכספיים השנתיים של בית ההשקעות עם רווח נקי של 106 מיליון שקל, עלייה של 20% לעומת 2016.

קראו עוד בכלכליסט

העלייה היא תולדה של מספר גורמים, בהם רווח חד פעמי משערוך חבר הבורסה, מיזוג קופות הגמל והפנסיה של איילון ואיחוד תוצאות חברת הבת פנינסולה, כמו גם עלייה בתחומי האשראי שהוגדר כמנוע צמיחה.

ההכנסות ב-2017 עמדו על 874 מיליון שקל, עלייה של 12.8% לעומת אשתקד. ה-EBITDA המנוטרלת בשנת 2017 הסתכמה ב-243 מיליון שקל, עלייה של 17% לעומת אשתקד.

אילן רביב, צילום: עמית שעל אילן רביב | צילום: עמית שעל אילן רביב, צילום: עמית שעל

הוצאות שיווק, תפעול, הנהלה וכלליות והוצאות מימון בגין אשראי חוץ בנקאי בשנת 2017 הסתכמו ב-667 מיליון שקל לעומת כ-592 מיליון שקל בשנת 2016, עלייה של כ-12.7%.

היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון הרביעי 2017 עמד על כ- 132 מיליארד שקל, עלייה של כ-1.5% בלבד בהשוואה לשווי הנכסים בסוף 2016 (בתוספת נכסי אילון גמל ופנסיה) שעמד על כ-130 מיליארד שקל. זאת חרף התשואה הגבוהה על הנכסים שהושגה ב-2017 ובעקבות פדיונות גבוהים, בעיקר בקופות הגמל וההשתלמות.

החברה הכריזה על דיבידנד בגובה 13 מיליון שקל. עלות שכרו של רביב עמדה ב-2017 על 2.5 מיליון שקל ושל המשנה למנכ"ל רונן טוב על 2.17 מיליון שקל. אבנר סטפק, סגן היו"ר ובנו של השותף לשליטה צבי סטפק נהנה משכר בעלות של 1.78 מיליון שקל.

תשקיע ארבעה מיליון דולר בחברה חדשה

הדוחות חושפים כי בית ההשקעות התקשר בהסכם השקעה עם חברה בשם ליקווידיטי קפיטל, המתעתדת לפעול בתחום רכישת תיקי הכנסות של חברות טכנולוגיה, בדגש על חברות SaaS מחו"ל ומישראל, הן בעבור עצמה והן בעבור צדדים שלישיים.

שיתוף הפעולה הזה יתבצע דרך קרן השקעות שתוקם לצורך כך. מיטב דש תשקיע 540 אלף דולר בליקווידיטי בתמורה ל-54% ממניותיה, ואילן רביב באופן אישי ישקיע בליקווידיטי 60 אלף דולר ויקבל בתמורה 6% ממניות החברה.

מיטב דש גם התחייבה להשקיע סכום נוסף של 3.4 מיליון דולר, בין לבדה ובין דרך משקיעים שתביא, כדי לממן 30% מהיקף ההשקעות הראשוניות של ליקווידיטי. בעלי המניות בליקווידיטי הם ד"ר ירון סלע ורון דניאל.

"נערכים לפעולה תחת הכללים החדשים"

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות: "עסקת בנק ירושלים (רכישת פעילות הברוקראז' – ר"ב) הושלמה בשני שלבים, בינואר ובפברואר השנה, וצפויה לבוא לידי ביטוי בתוצאות 2018. ניכר גם ברבעון הרביעי של 2017 כי תחומי המסחר בחבר הבורסה צומחים בקצב מהיר באופן אורגני גם לפני תרומת עסקה זו. להערכתנו מגזר פעילות זה ימשיך לצמוח גם בשנה זו".

"ברבעון הרביעי של 2017 בלטו לחיוב תשואות הגמל והפנסיה שלנו, וזו מגמה שנמשכת גם אל תוך שנת 2018 למרות התנודתיות שנרשמה בשווקים".

עוד הוסיף רביב: "מוצרים בהם גמל להשקעה, תיקון 190 ו-IRA, מצביעים במספרים על התעוררות בשוק הגמל. בנוסף, מיטב דש ממשיכה לפתח מוצרים אלטרנטיביים כגון קרנות אשראי ונדל"ן עבור לקוחות כשירים. קרן האשראי המשותפת עם פאגאיה סוגרת רקורד של שנת פעילות ראשונה עם תשואות נאות ועם גיוס של מעל 150 מיליון שקל".

"פנינסולה ממשיכה במסלול הצמיחה, קיבלה רישיון ראשון בתחומה מרשות שוק הון ומרחיבה את סל מוצריה גם לאשראי מגובה בטחונות לטווחים ארוכים יותר. לאחרונה נדחתה כניסת הרפורמה בעולם תעודות הסל. אנו נערכים לפעולה תחת הכללים החדשים ובכלל זה הערכות למיזוג חברות הקרנות ותעודות הסל" .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות