אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרורית ורטהיים ורומן אברמוביץ' משקיעים בסטארט-אפ מהרצליה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דרורית ורטהיים ורומן אברמוביץ' משקיעים בסטארט-אפ מהרצליה

רילאקס, שפיתחה מערכת לניהול מכירה וקנייה של דירות יד שנייה, גייסה 1.2 מיליון דולר, בין היתר מדרורית ורטהיים ומקרן שבה שותף רומן אברמוביץ'. המודל העסקי שלה מבוסס על גביית 0.9% ממחיר הנכס לעומת עמלת תיווך מקובלת של 2%

28.03.2018, 06:54 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ מהרצליה פיתוח רילאקס (RealX) גייסה 1.2 מיליון דולר מאשת העסקים דרורית ורטהיים, מקרן AltaIR שבה שותף רומן אברמוביץ' וכן ממשקיעים פרטיים נוספים. החברה פיתחה מערכת למכירת דירות יד שנייה, המייעלת את תהליך המכירה והקנייה בלוחות נדל"ן דיגיטליים. הטכנולוגיה שמפתחת החברה נועדה לשדך בין הקונה לנכסים בעלי סבירות גבוהה שיתאימו עבורו.

קראו עוד בכלכליסט

המודל הכלכלי של החברה מבוסס על גביית דמי הצלחה של 0.9% בלבד ממחיר הנכס, המשולם לחברה לאחר חתימת הסכם המכירה. זאת לעומת עמלת התיווך המקובלת בשוק הדירות היום בגובה של 2%. את שירותי הצילום, הבדיקה המשפטית, והשיווק הממוקד מציעה החברה בחינם למוכרים ולקונים. החברה מעסיקה 16 עובדים, כספי הגיוס ישמשו להרחבת החברה ל־30 עובדים הכוללים אנשי שיווק ומהנדסים להמשך פיתוח הפלטפורמה.

רילאקס נוסדה ב-2017 על ידי שני יזמים. שי שפיגלבלט המשמש כמנכ"ל החברה. הוא טכנולוג בכיר וחובב נדל"ן מגיל צעיר שקנה את דירותיו הראשונות בגיל 18 בבאר שבע. שותפו של שפיגלבלט הוא אביב גרטן, איש עסקים ויזם שהקים בעבר ארבע חברות, ביניהן האתר הראשון בארץ למכירת קופונים coupon־net.

מימין: שי שפיגלבלט ואביב גרטן, מייסדי Realx מימין: שי שפיגלבלט ואביב גרטן, מייסדי Realx מימין: שי שפיגלבלט ואביב גרטן, מייסדי Realx

"אנחנו נכנסים לשוק התיווך שהוא מיושן עם שירות גרוע, ואנחנו רוצים להוזיל את העלויות של רכישת דירה ממוצעת בישראל בלפחות 50 אלף שקל", אומר ל"כלכליסט" אביב גרטן. "כך לדוגמה, אם זוג רוצה לרכוש דירה שעולה 3 מיליון שקל, ההון העצמי הנדרש הוא 900 אלף שקל, למתווך תשלם כ־60 אלף שקל נוספים שהם גם חלק מההון העצמי. אנחנו מורידים את העמלה ביותר מ־50% לפחות מאחוז".

לדברי גרטן הפלטפורמה של רילאקס כבר באוויר. "פתחנו אותה לאחרונה ויש לנו 100 נכסים ומערכת שעובדת עבורנו של סוכני מכירות צלמים ועוד. המשימה שלנו היא לפתח ולהתרחב בחו"ל אבל השוק המקומי מאוד מעניין אותנו", מוסיף גרטן.

לדברי מנכ"ל רילאקס שי שפיגלבלט "במשך השנים ענף נותני השירותים בנדל”ן הצליח להישאר יחסית מחוץ למהפכה הטכנולוגית. בעזרתה של הפלטפורמה אנחנו מעניקים חווית משתמש טובה יותר הכוללת אמינות, שקיפות וביטחון מקסימלי בתהליך. אנחנו משקיעים בטכנולוגיה המאפשרת לרוכשים לבצע את הבחירה הטובה והמושכלת ביותר, תוך כדי חיסכון של עשרות אלפי שקלים מהעמלה המקובלת בשוק".

RealX

מוצר: מערכת לניהול מכירה וקנייה של דירות יד שנייה

מייסדים: (בתמונה מימין) שי שפיגלבלט ואביב גרטן

משרדים: הרצליה פיתוח, 16 עובדים

גיוסים: 1.2 מיליון דולר

משקיעים בולטים: דרורית ורטהיים, קרן AltaIR בה שותף רומן אברמוביץ', משקיעים פרטיים

תגיות

128 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

126.
מתווכים, נצרכים או לא?
גילוי נאות, אני מתווכת מעל לעשר שנים,הגעתי מעולם אחר לאחר שהייתי שכירה הרבה שנים. קראתי את חלק מהתגובות פה והן ממש לא ענייניות. כאחת שמתפרנסת מתיווך, וכאחת ששילמה למתווכים מס פעמים עמלת תיווך של 2% פלוס מע''מ אינני מצליחה להבין את התגובות של האנשים. אם לדעתכם יש צורך בשירותי המתווך השתמשו בו ואם אין לכם צורך אל תעשו בו שימוש. להכליל ולהגיד שכולם רמאים זוהי סתם הוצאת דיבה,אני והרבה מחברי למקצוע,אנשים ישרים והגונים ועובדים קשה כדי לפרנס את משפחותינו.
לאה מרוקו עוצמה נכסים ירושלים  |  09.04.18
לכל התגובות