אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בפרשת המסרונים צילום: אתר בתי המשפט

השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בפרשת המסרונים

השופטת הודתה כי היא ונציג התביעה בתיק 4000 שהתנהל בפניה, ניהלו התכתבויות שונות לגבי ההליך, התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן עם נציג התביעה עו"ד ערן שחם-שביט. עדיין לא הוחלט מה יהיה עונשה

15.04.2018, 21:37 | ynet
שופטת בית המשפט השלום בתל אביב רונית פוזננסקי-כץ הורשעה הערב (יום א') בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. השופטת הורשעה בפרשת המסרונים בתיק 4000. מדובר במסרונים בינה לבין נציג הרשות לניירות ערך, עו"ד ערן שחם-שביט, שבהם כתב האחרון לשופטת ש"תיראה מופתעת" בזמן שהתביעה תבקש לשחרר את החשודים אור אלוביץ ועמיקם שורר למעצר בית בחודש פברואר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת דיון שנערך בפני הרכב בית הדין המשמעתי, בראשות הנשיא בדימוס השופט אשר גרוניס, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל וסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופטת אסתר הלמן, בעניינה של השופטת רונית פוזננסקי-כץ, מבית המשפט השלום בתל אביב, נקבע כי השופטת הורשעה על פי הודאתה, על ידי בית הדין המשמעתי לשופטים, במסגרת הסדר, בעבירת משמעת של התנהגות באופן שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל, עבירת משמעת לפי סעיף 18 (א) (2) לחוק בתי המשפט ובהפרה של כללי האתיקה לשופטים לחוק בתי המשפט יחד עם כללים לכללי האתיקה לשופטים.

רונית פוזננסקי-כץ, צילום: יריב כץ רונית פוזננסקי-כץ | צילום: יריב כץ רונית פוזננסקי-כץ, צילום: יריב כץ

על פי העובדות בהן הודתה השופטת, היא ונציג התביעה בהליך שהתנהל בפניה, ניהלו התכתבויות שונות לגבי ההליך, התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן בין נציג התביעה לבין השופטת שדנה בהליך.

ההרשעה באה בעקבות הסדר שהביא לתיקונים מסוימים בקובלנה המקורית שהוגשה לבית הדין על ידי שרת המשפטים. ההסדר לא התייחס לעונש מוסכם. בענין גזר הדין, השמיעו הצדדים את טיעוניהם בפני הרכב בית הדין. גזר הדין יינתן במועד אחר.

תגיות