אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שקד דורשת: להשעות את השופטת פוזננסקי-כץ לשנה צילום: אלכס קולומויסקי, יריב כץ

שקד דורשת: להשעות את השופטת פוזננסקי-כץ לשנה

יממה לאחר שבית הדין המשמעתי הרשיע את השופטת רונית פוזננסקי-כץ בעבירה של התנהגות שאינה הולמת במסגרת פרשת המסרונים, ל-ynet נודע כי שרת המשפטים מבקשת שיוטל עליה עונש השעיה למשך שנה. בנוסף, דורשת שקד שבית הדין ימנע ממנה לעסוק בדין פלילי למשך שנתיים נוספות

16.04.2018, 14:28 | טובה צימוקי, ynet
שרת המשפטים איילת שקד ביקשה היום (ב') מבית הדין המשמעתי להטיל על השופטת רונית פוזננסקי-כץ עונש השעיה למשך שנה ולאחר מכן למנוע ממנה לעסוק בדין הפלילי למשך שנתיים נוספות. אתמול הרשיע בית הדין את השופטת בהתנהגות שאינה הולמת בעקבות חלקה בפרשת המסרונים בתיק 4000.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במסרונים בינה לבין נציג הרשות לניירות ערך, עו"ד ערן שחם-שביט, שבהם כתב האחרון לשופטת ש"תיראה מופתעת" בזמן שהתביעה תבקש לשחרר את החשודים אור אלוביץ ועמיקם שורר למעצר בית בחודש פברואר.

מימין שרת המשפטים איילת שקד והשופטת רונית פוזננסקי כץ, צילום: אלכס קולומויסקי, יריב כץ מימין שרת המשפטים איילת שקד והשופטת רונית פוזננסקי כץ | צילום: אלכס קולומויסקי, יריב כץ מימין שרת המשפטים איילת שקד והשופטת רונית פוזננסקי כץ, צילום: אלכס קולומויסקי, יריב כץ

במסגרת דיון שנערך בפני הרכב בית הדין המשמעתי, בראשות הנשיא בדימוס השופט אשר גרוניס, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל וסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופטת אסתר הלמן, בעניינה של השופטת רונית פוזננסקי-כץ, מבית המשפט השלום בתל אביב, נקבע כי השופטת הורשעה על פי הודאתה, על ידי בית הדין המשמעתי לשופטים, במסגרת הסדר, בעבירת משמעת של התנהגות באופן שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל, עבירת משמעת לפי סעיף 18 (א) (2) לחוק בתי המשפט ובהפרה של כללי האתיקה לשופטים לחוק בתי המשפט יחד עם כללים לכללי האתיקה לשופטים.

על פי העובדות בהן הודתה השופטת, היא ונציג התביעה בהליך שהתנהל בפניה, ניהלו התכתבויות שונות לגבי ההליך, התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן בין נציג התביעה לבין השופטת שדנה בהליך.

ההרשעה באה בעקבות הסדר שגרן לתיקונים מסוימים בקובלנה המקורית שהוגשה לבית הדין על ידי שרת המשפטים. ההסדר לא התייחס לעונש מוסכם. בענין גזר הדין, השמיעו הצדדים את טיעוניהם בפני הרכב בית הדין. גזר הדין יינתן במועד אחר.

חילופי המסרונים בין השופטת לנציג רשות ניירות ערך היו על רקע הארכות המעצר של החשודים בפרשת בזק, תיק 4000. עו"ד שחם-שביט כתב לשופטת: "לפחות הבשורות הנחמדות שאור ועמיקם ישוחרר מחר בתנאים". בהודעה נוספת הוא כתב, "תראי מופתעת". השופטת פוזננסקי-כץ השיבה: "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת".

עו"ד שחם-שביט הוסיף בהתייחסו להנדלר ולאיריס אלוביץ': "סטלה ואיריס נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו שלושה. את בהחלט, אבל בהחלט יכולה לתת יומיים...". השופטת השיבה: "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני אאלץ להיראות ממש ממש מופתעת". בהמשך היא כתבה: "אולי המתווה שחשבנו עליו אינו כה רחוק מהמציאות".

לפני כחודש סירבה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות לבקשת השופטת להמשיך את חופשת השבתון שלה במקום שתושעה. הנשיאה חיות הודיעה לפוזננסקי-כץ כי היא משעה אותה מכהונתה השיפוטית עד להחלטה אחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות