אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה יחקור את "מהפכת השקיפות" בקק"ל צילום: חיים צח

מבקר המדינה יחקור את "מהפכת השקיפות" בקק"ל

יוסף שפירא מביע אי אמון ברפורמת המינהל התקין שיו"ר קק"ל דני עטר התיימר להוביל ופתח בבדיקת "מהפכת השקיפות" בארגון הכוללת חלוקת הקצבות לפי נהלים שקופים ושוויוניים

12.05.2018, 18:09 | שחר אילן

מבקר המדינה יוסף שפירא פתח בבדיקת "מהפכת השקיפות" בקק"ל, הכוללת חלוקת הקצבות לפי נהלים שקופים ושוויוניים. החלטת המבקר לבדוק דווקא נושא זה נראית כהבעת אי־אמון מצידו ברפורמת המינהל תקין שיו"ר קק"ל דני עטר התיימר להוביל, ועדות לחשדו כי אי־הסדרים נמשכים גם בימיו של עטר.

קראו עוד בכלכליסט

עטר הכריז על מהפכת השקיפות והמינהל התקין בעקבות דו"ח חמור על ההקצבות בקק"ל שפרסם מבקר המדינה בינואר 2017. היתה זו הפעם הראשונה שהמבקר בחן את הנעשה בקק"ל, שהיא גוף עצמאי; המבקר ניצל את העובדה שמינהל הפיתוח של הקרן אמור להימצא בפיקוח ממשלתי. מאז פרסם המבקר שני דו"חות נוספים.

מבקר המדינה יוסף שפירא מגיש ליו"ר קק"ל דני עטר את דו"ח הביקורת שחיבר מבקר המדינה יוסף שפירא מגיש ליו"ר קק"ל דני עטר את דו"ח הביקורת שחיבר מבקר המדינה יוסף שפירא מגיש ליו"ר קק"ל דני עטר את דו"ח הביקורת שחיבר

המהפכה של עטר כללה מאות נוהלי עבודה חדשים, מתן הקצבות רבות באמצעות קול קורא, ופרסום מידע רב באתר קק"ל. אבל המציאות הוכיחה שהבעיות בקק"ל נמשכות גם בתקופתו. לפי חשיפת "כלכליסט", עטר ניסה בין היתר להעביר הקצבות ענק למוזיאון הסובלנות, והעביר סמכויות רבות מדירקטוריון הקרן להנהלה.

ב־2016 גיבשו המדינה וקק"ל טיוטת הסכם להכפפת רוב המחלקות בקרן לביקורת המדינה, במגבלות שונות. הממשלה היתה אמורה לאשר את ההסכם בנובמבר אותה שנה, אבל כמה שרים מן הימין בלמו זאת בטענה שעצמאות הקרן תיפגע.

מקק"ל נמסר: "המבקר מסר לנו כי החליט לבחון את תיקון הליקויים שהצביע עליהם בדו"ח מלפני כשנה על מינהל פיתוח קרקע. קיבלנו את ההודעה בסיפוק, שכן כל הליקויים טופלו או נמצאים בתהליכי תיקון והסדרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות