אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אגוד מצ'פר את היו"ר והמנכ"ל לקראת המיזוג עם מזרחי

אגוד מצ'פר את היו"ר והמנכ"ל לקראת המיזוג עם מזרחי

לקראת איחוד צפוי עם מזרחי טפחות, תקופת ההסתגלות של המנכ"ל תוארך ב-3 חודשים, ותקופת ההודעה המוקדמת של היו"ר תקוצר לחודש

14.05.2018, 06:55 | רחלי בינדמן

האם יו"ר ומנכ"ל בנק אגוד בדרך החוצה? כחלק מהכנות לקראת מיזוג אפשרי עם בנק מזרחי טפחות נשלחו זימונים לאסיפת בעלי המניות בבנק שכללו עדכון בתנאי העסקתם של היו"ר הוותיק זאב אבלס והמנכ"ל ישראל טראו - המניחים את התשתית לפרידה של השניים מהבנק לאחר השלמת המיזוג.

קראו עוד בכלכליסט

שני המנהלים נמצאים בתקופה של אי־ודאות, שכן אם המיזוג יושלם, תפקידיהם ככל הנראה יתייתרו, שכן מי שיוביל את הבנק הממוזג תהיה הנהלת מזרחי טפחות בראשות המנכ"ל אלדד פרשר.

בסוף השבוע אישרה אסיפת בעלי המניות של אגוד עדכון בתנאי העסקתו של אבלס. על פי העדכון, תקופת ההודעה המוקדמת שלו במקרה שבו יתפטר תקוצר משישה חודשים לחודש אחד. כך, אם אבלס יתפטר, הוא ימשיך לקבל שכר עבור שישה חודשים, אולם יידרש להישאר בתפקיד רק למשך חודש אחד. במקרה שהמיזוג לא ייצא לפועל ואבלס יחליט להתפטר, הוא יחזור להיות מחויב לשישה חודשי הודעה מוקדמת.

היו"ר הוותיק ביותר

עלות שכרו הצפויה של אבלס ל־2018 היא כ־2.4 מיליון שקל. אבלס, המכהן בתפקידו מאז 1999, הוא מהיו"רים הוותיקים ביותר בענף הבנקאות. בסוף 2016 הודיע הפיקוח על הבנקים כי כהונת יו"רים בבנקים תוגבל לעשר שנים, כך שאבלס עשוי ממילא להידרש לפרוש מתפקידו על רקע ההוראות החדשות.

מימין: מנכ"ל בנק אגוד ישראל טראו ויו"ר בנק אגוד זאב אבלס. מתייתרים? מימין: מנכ"ל בנק אגוד ישראל טראו ויו"ר בנק אגוד זאב אבלס. מתייתרים? מימין: מנכ"ל בנק אגוד ישראל טראו ויו"ר בנק אגוד זאב אבלס. מתייתרים?

אסיפת בעלי המניות של אגוד אישרה גם עדכון בתנאי העסקתו של המנכ"ל טראו, המכהן בתפקיד מאז מרץ 2014. הסכם העסקתו של טראו היה לתקופה בלתי קצובה, עם אפשרות לסיימה בהודעה מראש בת שישה חודשים. אלא שלקראת המיזוג החליטו בבנק לקצוב את העסקתו עד להשלמת המיזוג: סוף יוני 2019 במקרה שבו המיזוג ייעשה דרך הצעת רכש או ספטמבר 2019 במקרה שבו המיזוג ייעשה באופן סטטוטורי.

הסוכריה של טראו

תנאי העסקתו של טראו נשארים זהים, למעט תוספת של סוכרייה: שלושה חודשי הסתגלות שישולמו לו עם סיום העסקתו. טראו מצידו התחייב להמשיך לעבוד בבנק עד לתום התקופה הקצובה. באגוד התחייבו כי במקרה שירצו להביא לסיום העסקתו בפועל לפני תום התקופה, טראו יהיה זכאי למלוא התשלום עד לתום התקופה הקצובה.

תוספת מענק ההסתגלות של טראו בעת סיום יחסי העבודה מביאה לכך שהוא לא יהיה זכאי לקבל בונוס לשנת 2018, שכן אז יחצה את תקרת חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסיים - העומדת על עלות שכר של 2.5 מיליון שקל בשנה. באגוד מבהירים כי ככל שהמיזוג לא יושלם, ההסכם בין אגוד למנכ"ל ישוב לקדמותו.

בסך הכל, עלות העסקתו של טראו ב־2018 צפויה לעמוד על 2.57 מיליון שקל. בדירקטוריון הבנק נימקו את תוספת מענק ההסתגלות ואת רצונם להבטיח תשלום לטראו עד תום תקופת התקופה הקצובה "בשימור היציבות וההמשכיות העסקית של הבנק בהובלת טראו ובשים לב לכך שאין בהוספת התשלום על ההסתגלות כדי לשנות את עלות העסקתו המרבית של המנכ"ל". עוד כתבו בבנק כי הוספת חודשי ההסתגלות "הינה סבירה לנוכח ניסיונו, בכירותו, תקופת כהונתו ותפקודו משביע הרצון של המנכ"ל".

לפי הסכם העסקתו של טראו, הוא מחויב בתקופת צינון של שישה חודשים מהמועד שבו יפסיק לעבוד בבנק. בתקופה זו הוא יהיה זכאי לתשלום משכורת מלאה. אולם אם תקופת הצינון תחפוף את תקופת ההודעה המוקדמת, טראו יהיה זכאי רק לתקופת ההודעה המוקדמת.

תגיות