אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה שוקלת להזרים מימון ישיר לבנק המרכזי של איראן כדי לעקוף את הסנקציות צילום: איי אף פי

אירופה שוקלת להזרים מימון ישיר לבנק המרכזי של איראן כדי לעקוף את הסנקציות

הנציבות האירופית הציעה למדינות החברות באיחוד להעביר כספים ישירות לאיראן כדי לשמר את הסכם הגרעין. צעד זה עלול להקשות על הסנקציות שצפויה ארה"ב להטיל על חברות הסוחרות עם איראן

19.05.2018, 10:51 | שירות כלכליסט

הנציבות האירופית בוחנת הצעה שלפיה ממשלות האיחוד האירופי יבצעו העברות כספים ישירות לבנק המרכזי של איראן כדי לעקוף את הסנקציות האמריקאיות - כך עולה מדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. אם המהלך ייצא לפועל הוא צפוי להציב אתגר משמעותי בפני ממשל טראמפ, היות שהוא יפגע בסנקציות האמריקאיות על טהראן.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי בכיר באיחוד האירופי, צעד זה יאפשר לחברות אירופיות לשלם לאיראן על יבוא נפט ממנה ולהחזיר למדינה כספים שלה הנמצאים באירופה.

נשיא איראן חסאן רוחאני, צילום: רויטרס נשיא איראן חסאן רוחאני | צילום: רויטרס נשיא איראן חסאן רוחאני, צילום: רויטרס

האיחוד האירופי, שהיה בעבר היבואן הגדול ביותר של נפט מאיראן, נחוש להציל את הסכם הגרעין אשר נשיא ארה"ב טראמפ נטש ב-8 במאי, וזאת על ידי שמירת תזרים המזומנים אל טהראן, ככל שהמדינה תעמוד בהסכם הגרעין מ-2015 שמונע ממנה פיתוח נשק אטומי.

"נשיא הנציבות ז'אן קלוד יונקר הציע זאת למדינות החברות. כעת עלינו למצוא דרך לממש את תשלומי הנפט ולהחזיר כסף איראני שנמצא באירופה לבנק המרכזי של איראן", אמר פקיד באיחוד האירופי שמקורב לנושא.

משרד האוצר האמריקאי הודיע ביום שלישי על הטלת סנקציות נוספות על פקידי הבנק המרכזי האיראני, כולל הנגיד האיראני וליולה סאייף. אך אותו בכיר באיחוד אמר שלשיטת האיחוד האירופי אין משמעות הדבר הטלת סנקציות על הבנק המרכזי עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות