אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדה מיוחדת תנסה להוזיל את הביטוח לאופנועים וקטנועים צילום: בועז אופנהיים

ועדה מיוחדת תנסה להוזיל את הביטוח לאופנועים וקטנועים

הוקמה ועדה משותפת למשרדי האוצר והמשפטים במטרה להוזיל את ביטוח החובה לרכב דו גלגלי. כיום עלות הביטוח גבוהה במיוחד, ויכולה להגיע למחיר הקטנוע. מסיבה זו יש רוכבים שנוסעים ללא ביטוח

06.06.2018, 09:01 | תומר הדר

האם בקרוב אופנוענים יוכלו לרכוש ביטוחים מוזלים? לאחרונה הוקמה ועדה משותפת למשרדי האוצר והמשפטים, במטרה להוזיל את ביטוחי החובה של האופנועים והקטנועים. כיום כאשר בעל רכב דו גלגלי מבקש לבטח את האופנוע, עליו לשאת במחירי ביטוחי חובה גבוהים במיוחד, כאלה שמגיעים אפילו לעלותו של קטנוע.

קראו עוד בכלכליסט

ביטוחי חובה בגובה 4,000 עד 8,000 שקל אינם נחשבים לחריגים בענף. מסיבה זו, ישנם בעלי דו גלגלי הבוחרים לרכב ללא ביטוח, מה שהופך אותם לעבריינים. כעת כאמור תנסה ועדה חדשה למצוא חלופות שיאפשרו את הביטוחים. לדברי גורמים המקורבים לוועדה, אחת החלופות שנבחנת מתייחסת לביטוח שייקבע לפי מידת השימוש בכלי הדו גלגלי ומידת "בטיחותו" של הרוכב, כלומר, תתחשב הן באביזרי הבטיחות שבאופנוע והן בעברו התאונתי של הרוכב. עם זאת, לדברי אותם גורמים קביעת הביטוחים ב"מסלול המוזל" עלולה להיות בעייתית לרוכבים שיבחרו במסלול זה, לנוכח העובדה שכפי שהביטוח יהיה מוזל - כך גם הפיצוי במקרה תאונה.

קטנוע (ארכיון) קטנוע (ארכיון) קטנוע (ארכיון)

רק השבוע התקיים דיון בוועדת הרפורמות של הכנסת, שעסק בנושא ביטוחי האופנועים. הוועדה קבעה כי מרכיב ההעמסה בביטוחי החובה של כלי רכב יעמוד על עד 8.5% במהלך השנתיים הקרובות ועל עד 8% משנת 2020. מרכיב ההעמסה בביטוח רכב הוא סכום שמשולם מתוך פרמיות ביטוחי החובה של בעלי מכוניות וכלי רכב אחרים בעלי ארבעה גלגלים. מרכיב ההעמסה - שגובהו כיום הוא 5.5%, משמש לסבסוד של ביטוחי אופנועים וקטנועים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-3, אתה טועה, האופנוענים מסבסדים אותך הרבה יותר ממה שאתה אותם
הסבסוד הוא לא באופן ישיר בתשלום אלא בצורה עקיפה, כל אופנוע שעל הכביש שווה ערך למכונית אחת פחות על הכביש, מפחית את הפקקים שלך (אתה שורף פחות דלק כל יום), מפחית לך את הזמן בפקקים (יותר זמן לעצמך...), מפחית לך זיהום האוויר (יותר בריאות עבורך), מפחית לך את הזמן במציאת חנייה ועוד הרבה דברים אחרים שבחישוב פשוט בהחלט עולים הרבה יותר מה"סיבסוד" שלך בביטוח.
עודד  |  06.06.18
לכל התגובות