אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "למרות הלחצים - הפטור ממע"מ על יבוא אישי עד 75 דולר לא יבוטל" צילום: מוטי קמחי

כחלון: "למרות הלחצים - הפטור ממע"מ על יבוא אישי עד 75 דולר לא יבוטל"

שר האוצר אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה והוסיף: "היעד שלנו הוא צמיחה של 5% ולצורך כך נדרשת גם מלחמה עם גרזנים ברגולציה"

10.06.2018, 13:44 | עמרי מילמן

שר האוצר משה כחלון התייחס היום (א') בפתח ישיבת הממשלה ללחצים המופעלים על משרד האוצר לביטול הפטור ממע"מ על ייבוא אישי של עד 75 דולר: "לא ניכנע ללחצים להעלות מסים. מסים גבוהים רעים למשק ולכלכלה. יש חברות שמנסות להפעיל לחצים – לא ניכנע להן. הפחתות מסים הן מהנדבכים החשובים לעידוד הצמיחה", אמר.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה הוגשה עתירה בעניין על ידי איגוד לשכות המסחר שמייצג את הקמעונאים והיבואנים וכן על ידי לה"ב והתאחדות בעלי המלאכה, נגד שר האוצר, ראש הממשלה ומנהל רשות המסים. העותרים יוצאים נגד האפליה בין עסקים בישראל לעסקים בחו"ל המוכרים לצרכנים בישראל, וזוכים בפטור ממע"מ על יבוא אישי של סחורה ששוויה עד 75 דולר. גם התעשיינים טוענים כי הדבר פוגע קשות ביצרנים הישראלים.

כחלון התייחס להצגת הנתונים המעודכנים של הוצאות הממשלה והכנסותיה בשנים הקרובות במסגרת כלל הנומרטור ואמר: "הנתונים שנציג היום מראים את המשך התחזקותה של הכלכלה הישראלית והתבססותה כאחת הכלכלות הצומחות בעולם. בשנים 2018 ו-2019 אנחנו מעלים את תחזית הצמיחה ב-0.3% ל-3.5%. הצמיחה מגיעה ממספר גורמים: מהשקעות כמו זו של אינטל (שהגישה תוכנית להרחבת המפעל בקרית גת ב-18 מיליארד שקל, ע"מ). אנחנו נלחמים בכדי להביא השקעות כאלה והשקעות נוספות למשק. דבר נוסף אשר גורם לצמיחה הוא רפורמות מבניות. כלכלה שלא עושה רפורמות ולא מעירה, מזעזעת ומשנה היא כלכלה שתיסוג אחורנית. אנחנו ממשיכים בכל הכוח עם הרפורמות".

כחלון. "הפחתות מיסים הן מהנדבכים החשובים לעידוד הצמיחה", צילום: יאיר שגיא כחלון. "הפחתות מיסים הן מהנדבכים החשובים לעידוד הצמיחה" | צילום: יאיר שגיא כחלון. "הפחתות מיסים הן מהנדבכים החשובים לעידוד הצמיחה", צילום: יאיר שגיא

כחלון הוסיף כי "אנחנו לא מסתפקים בנתונים האלה – היעד שלנו הוא צמיחה של 5% ולצורך כך נדרשת גם מלחמה עם גרזנים ברגולציה. הצמיחה היא שמאפשרת יותר חינוך, יותר ביטחון, צבא חזק, התעצמות ושירותים חברתיים. הצמיחה נותנת לנו את האפשרות להפוך את החיים של כולנו ליותר טובים".

על הנומרטור שמגביל את הממשלה מלקבל החלטות ללא מקור תקציבי אמר שר האוצר: "הנומרטור מאפשר לנו לשמור על מסגרת תקציבית. הכי קל לשעבד את הדורות הבאים ולקצץ במקומות שלא רצינו כי איזה מישהו רצה להיות לארג'".

תגיות

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
אסור להכנע ללחצים, וצריך אף להעלות את הפטור ל150 לפחות
אם הפטור ירד זה רק יפגע יותר, מחיר המוצרים שיזמינו מסין ירד עוד יותר, שולי הרווח של היצרנים הסינים מאפשר להם להוריד את המחירים עוד ועדיין להרוויח, ימצאו שיטות, הסינים מאוד יצירתיים. זו הכלכלה פה שצריכה להשתנות ולהבין ששולי הרווח יורדים וצריך להתאים את השוק. בלי חנויות בזבזניות עם שכירות גבוהה, אנשי שירות יקרים, שפע שיושב במחסנים... זה נכון ללפני עשור ובמקום למצוא דרך למנוע את הקדמה צריך לאמץ אותה ולהתאים את תוכנית העסקית, כל רשת צריכה לעשות חושבים ולהפסיק לבכות לשר האוצר. אנשים ימשיכו לקנות סיני כל עוד גונבים אותם פה, ואם התעשיינים יקפלו את הממשלה, הצרכנים השפויים ימשיכו לקנות באיביי וחבריו יותר במחירים נמוכים יותר, ובכוונה לא יקנו בישראל
אופי  |  13.06.18
47.
כחלון תתעורר כבר
יש בסין שחקן שמסבסד מחזיק את המטבע למטה פקטיבי גונב זכויות יוצרים בפראסיה. והוא קיבל ממך 0 נכס. והאתרים מסין לא משלמים מעמ. אנחנו יצרנים כחול לבן עושים צבא פה. הילדים שלנו גדלים פה. מוכרים תמיד בזול. אנחנו משלמים מעמ באינטרנט לא מקבלים שום עזרה. וחשופים לסחורה מסובסדת. כל העולם כולו יש מכסי מגן. טרמפ הולך להגדיל אותם איפה ביבי איפה כחלון כולנו נחנקים
דני  |  11.06.18
לכל התגובות