אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התנועה לעידוד האופנה הפגינה נגד בכירי האוצר ביפו: "אנו משלמים מע"מ, והסינים פטורים"

התנועה לעידוד האופנה הפגינה נגד בכירי האוצר ביפו: "אנו משלמים מע"מ, והסינים פטורים"

בכירי משרד האוצר הגיעו למתחם שוק הפשפשים כדי להעניק סדרת הרצאות בברים - ונתקלו במפגינים; מנהל רשות המסים ערן יעקב: "הפטור מייצר תחרות ומאפשר לציבור להתמודד עם יוקר המחיה"

27.05.2018, 22:02 | עמרי מילמן
התנועה לעידוד האופנה בישראל הפגינה הערב נגד מדינות רשות המסים והאוצר בנוגע לפטור ממע"מ על קניות מקוונות מחו"ל של עד 75 דולר; זאת, בזמן הרצאה שנתן מנהל רשות המסים, ערן יעקב, בשוק הפשפשים ביפו - שנערכה כחלק מאירוע "שוק חופשי" שבו בכירי האוצר התארחו בברים במתחם.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי המפגינים, "לא יכול להיות שיצרן ישלם 17% מע"מ, וירדני פטור ממע"מ. הסינים עושים צבא? למה כחלון רץ עם הזנב בין הרגליים לטבע".

על כך השיב יעקב כי "בישראל הפטור ניתן עד 75 דולר, באירופה עד 26 יורו. יש החלטה להוריד לאפס אך יש מדינות שם הפטור הוא על סכומים גבוהים. הפטור בישראל לא נמוך בהשוואה בינלאומית".

עוד הוסיף כי הפטור מייצר תחרות ומאפשר לציבור להתמודד עם יוקר המחיה. "אם אני רוצה לייבא נעליים אני יכול למצוא ב-100 דולר אבל פה בחנויות ב-1,000 שקל. האפשרות לייבא מאפשרת תחרות טובה יותר".

ברשות המסים לא אוהבים את הפטור ממס והיו מעדיפים לבטל אותו; ואולם עד כה שר האוצר כחלון סירב לעשות זאת, שכן הדבר יהווה בפועל העלאת מסים.

מפגינים בשוק הפשפשים מפגינים בשוק הפשפשים מפגינים בשוק הפשפשים

ערן יעקב בשוק הפשפשים ערן יעקב בשוק הפשפשים ערן יעקב בשוק הפשפשים

יעקב התייחס לטענות לפיהן מדיניות המס כיום מעודדת השקעה בנדל"ן לאור הפטור ממס על שכירות של עד 5,000 שקל. לדבריו, "לגבי הסיפור של פטור ממס על שכירות, האם זה נכון היום, זה משהו שצריך לשקול. צריך לזכור שבעולם של ריבית אפסית יש תופעות שלא בהכרח יקרו כשהריבית תעלה.

לגבי ההצעה להשוות את התנאים גם לגבי המס על רווחי הון בבורסה אמר כי "המשמעות של פטור ממס לרווחי הון היא העדפת ספקולציה על עבודה".

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כחלון יודע שהפטור הזה גומר את הכלכלה המקומית והמון עסקים נסגרים
אבל הפופוליסט הזה לא יעשה שום דבר, ימשיך לתת לאנשים לזרוק את הכסף החוצה לחו"ל ורק לא לגעת בציפור נפשו של הצרכן הישראלי השונא ומהתלהם. אף אחד לא ינצח את תאוות הדם והנקמה של הצרכן הישראלי היהודי הלבנטיני. בחיים לא שמעתי על אספסוף כה רב במדינה כלשהי בעולם ש- שש לאידם של פשיטות רגל כה רבות. עודף רגולציה של גופים ממשלתיים שמנים ומסואבים, שנותנים עדיפות לחנויות אונליין ע"פ חנויות פיזיות מקומיות שנאלצות לשלם מע"מ ומיסים כמו כל עסק אחר במדינה. זה פשוט טירוף. והמנטרה הקבועה "שיפשטו רגל כי הבעלים נוסע במרצדס" תאמינו לי שמר רוטר (קסטרו) ומר ויזל (פוקס) יכולים לפרוש מחר בבוקר ולנסוע במרצדסים כל חייהם ולזרוק את כל החנויות המפסידות שלהם לפח, אלא שהם מפרנסים אלפי משפחות קשות יום. אז במקום לצאת נגד הרשתות תצאו נגד פקידי האוצר שתוקעים מיסים על כל פיפס. נקודה נוספת לחשוב עליה היא.. תגידו...הוניגמן עושקים אתכם , ומפסידים כסף ? זה מסתדר לכם המשוואה הזאת ? הרי הקמעונאים בחו״ל , שאתם כל כך מעריצים , הם עובדים לשם שמים , לא מרוויחים כסף . הם תמיד הכי זולים וכמובן לא ״עושקים״ אף אחד .
עצמאי  |  28.05.18
3.
איזה צירוף מקרים! יוקר המחיה גם נוצר עקב מיסוי דורסני בארץ הקודש!
אם נחשב מיסוי ישיר ועקיף, כולל מע"מ נגיע למסקנה שמתוך משכורת ממוצעת (כל עוד היא עוברת את סף המס - כלומר אם רוצים לחיות בכבוד משום מה) האזרח מוותר על 50-75 אחוזים ממשכורתו לממשלה שמבזבזת את הכסף על חוקים לא יעילים וטעויות למכביר שלא לדבר על מטרות פוליטיות מלוכלכות למכביר!
אורן  |  28.05.18
לכל התגובות