אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן על גודובסקי: "משוכנע שהוא הפנים את הלקח" צילום: אוראל כהן

ליברמן על גודובסקי: "משוכנע שהוא הפנים את הלקח"

שר הביטחון שלח מכתב לביהמ"ש במסגרת שלב הטיעונים לעונשו של גודובסקי, לשעבר מנהל אגף ארגון של ישראל ביתנו שהורשע בשוחד במסגרת הסדר טיעון: "אין מדובר בעבריין סידרתי, אלא באדם שתרם רבות לחברה"

10.06.2018, 17:09 | משה גורלי

"אינני זוכר שדוד ביקש דבר לעצמו או למשפחתו, וככל שידוע לי הוא מעולם לא השתמש בקשריו האישיים לקידום מטרותיו האישיות, אלא אך ורק על מנת לסייע לנזקקים ולקדם פרוייקטים ציוניים" - כך כותב שר הביטחון אביגדור ליברמן במכתב לבית המשפט המחוזי במסגרת הטיעונים לעונשו של דוד (דאוד) גודובסקי, לשעבר מנהל אגף ארגון של ישראל ביתנו שהורשע בהסדר טיעון בעבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד והלבנת הון.

קראו עוד בכלכליסט

בהסדר הוסכם שגודובסקי לא לקח כסף לכיסו הפרטי, וכן שלא יפליל את סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום. סנגוריו, עוה"ד מאור ברדיצ'בסקי ולירן זילברמן, לא הגיעו להסכמה עם התביעה - המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה - לגובה עונש, שייקבע על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב.

דאוד גודובסקי, צילום: עמית שעל דאוד גודובסקי | צילום: עמית שעל דאוד גודובסקי, צילום: עמית שעל

ליברמן עצמו לא יגיע לאולם לעדות אופי אישית, ולכן כתב את שבחיו של גודובסקי לשופט ירון לוי. הוא מתאר את היכרותו ארוכת השנים עם גודובסקי עוד בטרם עלה ארצה, בפעילות הציונית המשותפת שהחלו בברית המועצות ונמשכה בישראל, בתקופת עבודתו של גודובסקי במשרד הקליטה ובמפלגה.

ליברמן מבקש להתחשב בעברו הנקי, ברעייתו שאינה בקו הבריאות, בהיעדר המסוכנות מצדו. "אני משוכנע", מסכם שר הביטחון, "שדוד הפנים את הלקח ולא יחזור על טעויות העבר. אין מדובר בעבריין סידרתי, אלא באדם שתרם רבות לחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות