אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עדיין מהווה איום גרעיני": טראמפ האריך בשנה את הסנקציות על צפון קוריאה צילום: אי פי איי

"עדיין מהווה איום גרעיני": טראמפ האריך בשנה את הסנקציות על צפון קוריאה

אחרי הפגישה ההיסטורית לפני כשבוע והודעותיו שלפיהן "צפון קוריאה אינה מהווה עוד איום גרעיני" וכי "הפירוז בחצי האי הקוריאני החל" - הצהיר הבית הלבן כי הנשיא האמריקני החליט להאריך את הסנקציות על הדיקטטורה המבודדת בשנה נוספת

22.06.2018, 21:52 | ynet
למרות ההתחממות ביחסים בין וושינגטון לפיונגיאנג, פרסם הערב (ו') הבית הלבן הודעה שנשלחה לקונגרס, שלפיה נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה להאריך את משך הסנקציות הכלכליות על צפון קוריאה בשנה נוספת, כחלק ממדיניות "הלחץ המקסימלי" שלו. ההצדקה, לדבריו, היא שהדיקטטורה המבודדת עדיין מהווה עבור וושינגטון "איום גרעיני יוצא דופן ונדיר".

קראו עוד בכלכליסט

"הפעולות והמדיניות של ממשלת צפון קוריאה", נכתב בהודעת הבית הלבן, "כולל מרוץ החימוש הגרעיני שלה ופעולות פרובוקטיביות אחרות שגורמות לאי-יציבות...ממשיכות להוות איום יוצא דופן ונדיר עבור ארצות הברית".

אתמול אמר טראמפ כי צפון קוריאה "הפסיקה לשגר טילים, כולל טילים בליסטיים. הם משמידים את אתרי המנועים שלהם. הם מפוצצים אותם. הם התחילו כבר בפיצוץ של אתר הניסויים הגדול ביותר שלהם. למעשה, אלה ארבעת אתרי הניסויים הגדולים ביותר שלהם".

פסגת טראמפ-קים, צילום: איי פי פסגת טראמפ-קים | צילום: איי פי פסגת טראמפ-קים, צילום: איי פי

טראמפ, שדיבר בישיבת הקבינט של ממשלו, הוסיף כי "הדבר הגדול הוא שזה יהיה פירוק מוחלט מנשק גרעיני - תהליך שכבר החל להתבצע". הדברים של טראמפ נאמרו אחרי שהוא נשאל אתמול האם צפון קוריאה החלה לעשות משהו לכיוון פירוק הנשק הגרעיני שלה, מאז הפסגה בינו לבין למנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, בשבוע שעבר.

ב-12 ביוני הגיעו נטראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, שרק לפני חודשים אחדים עוד החליפו קללות ואיימו זה על זה במלחמה גרעינית, למלון קאפלה בסינגפור, לחצו זה את ידיו של זה – והוציאו לדרך את פגישתם ההיסטורית. בתום החלק הראשון של הפגישה, שנערך בארבע עיניים, נשאל טראמפ איך מתקדמים הדברים והשיב: "טוב מאוד. טוב מאוד מאוד. יש לנו מערכת יחסים מצוינת". קים ג'ונג און אמר לטראמפ: "הרבה אנשים יחשבו שזה סרט מדע בדיוני".

כשנפגשו לראשונה, בעת לחיצת היד, נראו טראמפ וקים קרים וממוקדים, אך בדרכם למסירת ההצהרות הקצרות מול העיתונאים, כמה מטרים משם, כבר חייכו מעט זה אל זה. כשהתיישבו אמר טראמפ לכתבים כי הוא בטוח שהשיחות יהיו "הצלחה אדירה" וש"תהיה לנו מערכת יחסים נהדרת, אין לי ספק". קים ג'ונג און אמר כשהוא יושב לצדו של טראמפ: "לא היה קל להגיע לכאן. הדעות הקדומות ומנהגי העבר היו מכשול בדרכנו קדימה, אבל התגברנו על כולם, ואנחנו כאן היום". קים מסר את הצהרתו בקוריאנית – ודבריו תורגמו לעיתונאים.

אחר כך נכנסו השניים לפגישה בארבע עיניים, מלווים במתורגמנים בלבד, ואחרי 38 דקות יצאו ועברו לחדר אחר – שם הצטרפו ליועציהם. בדרכם לפגישה המורחבת נשאל טראמפ על-ידי עיתונאים "איך הולך עד עכשיו?". הנשיא האמריקני השיב: "טוב מאוד. טוב מאוד מאוד. יש לנו מערכת יחסים מצוינת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות