אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סדק בחומה: סין שוקלת לאפשר חופש אינטרנט - אך רק לתיירים

סדק בחומה: סין שוקלת לאפשר חופש אינטרנט - אך רק לתיירים

המעצמה הקומוניסטית מנטרת את פעילות אזרחיה ותושביה ברשת מזה שנים, אך עתה צפויה להקל על המבקרים בה. הממשלה בוחנת אפשרות לאפשר גלישה חופשית במחוז היינאן, שמלא באתרי תיירות ונופש

24.06.2018, 14:56 | רפאל קאהאן

סדק בחומת האש הסינית: ממשלת שי ג'ינפינג שוקלת לאפשר לתיירים לגלוש באינטרנט ללא סינון או צנזורה, לראשונה במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של בלומברג, התוכנית הנוכחית מתבססת על חופש גלישה לתיירים בלבד, שיתאפשר רק במחוז היינאן - אי מול בחופה הדרומי של המדינה, לא רחוק מוויאטנם.

סדק בחומת הצנזורה. סין, צילום: בלומברג סדק בחומת הצנזורה. סין | צילום: בלומברג סדק בחומת הצנזורה. סין, צילום: בלומברג

נכון להיום, חומת האש הסינית חוסמת שירותי רשת מערביים בצורה כמעט מוחלטת; אי אפשר להיכנס במדינה ליוטיוב, פייסבוק ושירותי גוגל השונים. סין אמנם מעמידה לרשות תושביה ומבקריה שירותים מקוונים מקבילים מבית ווייבו, טנסנט ועליבאבא, אך השירותים הפופולריים בעולם נשארים מחוץ לתחום.

התוכנית מתבססת על חופש גלישה בערים הייקו וסניה שבהיינאן, ותיבחן במשך שלוש שנים. ההחלטה התקבלה במטרה לקדם את העניין התיירותי באי הטרופי.

עדיין לא ברור כיצד תוכל להפריד הממשלה בין גולשים מקומיים ובין תיירים, ויתכן שמתנגדי משטר אף ימצאו דרך להפוך את החיבור החופשי בהיינאן לראש גשר, דרכו יוצגו תכנים ללא צנזורה גם לתושבי ערים אחרות בסין. כדי להימנע מכך, סביר להניח ששלטונות סין ינטרו את הגלישה באתרי התיירות - מה שעלול להרתיע תיירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות