אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית: יאיר כץ נגד המנכ"ל החדש נמרוד שפר צילום: התעשיה האווירית

בלעדי לכלכליסט

התעשייה האווירית: יאיר כץ נגד המנכ"ל החדש נמרוד שפר

יו"ר ועד עובדי החברה זימן את מועצת העובדים לישיבה לא מתוכננת היום שבה יאותת לשפר כי הוא לא יאפשר פיטורי עובדים במסגרת הליך ההתייעלות שתע"א צפויה לבצע במהלך השנה הקרובה

28.06.2018, 06:31 | אמיתי גזית

קבלת פנים קרירה למנכ"ל החדש של התעשייה האוווירית, אלוף במיל'נמרוד שפר.

קראו עוד בכלכליסט

יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי החברה החדש ובנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, זימן את מועצת העובדים לישיבה לא מתוכננת היום שבה יאותת לשפר כי הוא לא יאפשר פיטורי עובדים במסגרת הליך ההתייעלות שהתעשייה האווירית צפויה לבצע במהלך השנה הקרובה, כך נודע ל"כלכליסט". מועצת העובדים היא גוף המונה 62 חברים, שכל אחד מהם נבחר על ידי עובדים באחת מיחידות החברה לייצג אותם בוועד.

מימין: יאיר כץ ונמרוד שפר , צילום: התעשיה האווירית מימין: יאיר כץ ונמרוד שפר | צילום: התעשיה האווירית מימין: יאיר כץ ונמרוד שפר , צילום: התעשיה האווירית

הישיבה זומנה על רקע פרסומים ב"כלכליסט" וכלי תקשורת נוספים על החלטת הדירקטוריון למנות את שפר לתפקיד. במילים אחרות, שפר הוא מי שיידרש להמשיך ביישום תוכנית ההתייעלות שבמסגרתה יאוחדו שלוש וחצי חטיבות של התעשייה האווירית לחטיבה חדשה — חטיבת התעופה, שבראשה יעמוד ראש חטיבת הבדק הנוכחי יוסי מלמד. ביחידות שימוזגו לחטיבה החדשה עובדים כיום 5,000 עובדים. לפי ההערכות, המיזוג בין החטיבות יגרור פיטורים של מאות עובדים.

כץ צפוי לומר בישיבה שהוא יתנגד בכל דרך לפיטורים, בעיקר משום שבמסגרת תהליך ההתייעלות שהחל ב־2016 וצפוי להסתיים ב־2019 כבר פרשו 800 עובדים.

כץ נבחר לפני חודשיים לראשות ארגון העובדים, תפקיד שבו כיהן אביו חיים עד 2016, אז מונה לשר הרווחה. בחודשים הקרובים הפרקליטות צפויה להחליט באשר לתיק בו נחשד בעבירות של סחיטה באיומים, כדי לכפות על עובדים להתפקד לליכוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
הונאת הבחירות הגדולה בוועדים בישראל
הונאת הבחירות בתעשיה האווירית בחקירה .ובכל מקרה בסוף השנה בחירות .כולם יעמדו לבחירה חברי הוועד ושוב המזכיר.אלא שהפעם בסוף השנה גם ההסתדרות לא תסייע בהונאה הפעם גורמים רבים יהיו מעורבים. זה מתקרב עוד 4 חודשים.רעידת אדמה תהיה במדינה .... נמרוד שפר סגן מפקד חיל אוויר לא יתן ידו לרמאות.הדירקטוריון ושרים יצטרכו לתת הסברים לגורמי אכיפת החוק על מעורבותם בבחירות בתעשיה האווירית.
בורובסקי  |  30.06.18
לכל התגובות