אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו תורה של קנדה: מכסים בסך 12.6 מיליארד דולר על יבוא מארה"ב צילום: רויטרס

עכשיו תורה של קנדה: מכסים בסך 12.6 מיליארד דולר על יבוא מארה"ב

בכך מצטרפת קנדה לשורה של מדינות שהטילו מכסים בתגובה לצעדיה של ארה"ב. ייכנסו לתוקף בשבוע הבא ויכללו שורת מוצרים כמו יוגורט, נייר טואלט, שקי שינה וקפה קלוי; שרת החוץ: "לא נוותר"

29.06.2018, 21:32 | שירות כלכליסט

התגובה הקנדית למכסים של טראמפ: שרת החוץ של קנדה, כריסטיה פרילנד, מסרה היום (ו') שארצה מתכננת להטיל מכסים בסך 12.6 מיליארד דולר על סחורות אמריקאיות, וזאת בתגובה למכסים שהטילה ארה"ב. בכך מצטרפת קנדה לשורה של מדינות שהטילו מכסים בתגובה לצעדי ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי פרילנד, קנדה עובד בשיתוף עם האיחוד האירופי ומקסיקו. היא ציינה כי "לא נביא להסלמה (במלחמת הסחר), ולא נוותר".

הנשיא דונלד טראמפ, צילום: רויטרס הנשיא דונלד טראמפ | צילום: רויטרס הנשיא דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

הצעדים שמבצעת קנדה מגיעים בתגובה למכסים בסך 25% שהטילה ארה"ב על יבוא ברזל ו-10% על יבוא אלומיניום. כתוצאה מכך נרשמו צעדי תגובה בדמות הטלת מכסים על סחורות אמריקאיות ממספר מדינות. כך למשל הטילה מקסיקו מכסים על בשר חזיר, גבינה, חמוציות, וויסקי ותפוחים מתוצרת ארה"ב. האיחוד האירופי הטיל מכסים בסך של יותר מ-3 מיליארד דולר על סחורות כמו יאכטות ואופנועים.

המכסים הקנדיים ייכנסו לתוקף בשבוע הבא ויכללו שורת מוצרים כמו יוגורט, נייר טואלט, שקי שינה וקפה קלוי.

בשנה שעברה עמד חלקה של ארה"ב ביצוא הברזל הקנדי על 55%, כשאחריה סין, דרום קוריאה, ברזיל וטורקיה.

הבית הלבן הצהיר שמטרת המכסים היא להגן על משרות בארה"ב, אך נראה כי מי שנפגע הן החברות האמריקאיות שנאלצות להעלות מחירים או לבצע שינויים בפעילות העסקית כדי להתמודד עם העלויות הגדלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מה הקשר למותרות? תקרא את העיתונים הכלכליים בארה"ב....
אני נימצא מעבר לגדר אתה 10000 ק"מ משם. היצרנים בארה"ב מחפשים דרך להוזיל את המוצר הסופי שמשתמש בברזל ואלומיניום כתוצאה מכך שהמחיר הבסיסי עלה. לא דיברתי על מותרות. דיברתי באופן כללי על הנושא של מיסים. להגן כן. אך כאשר אין לך אפשרות לספק את כל התצרוכת העצמית והיבוא יקר אז המוצר יתייקר אם תרצה בכך או לא כי אף אחד לא פראייר. תסתכל בעצמך על מדינת ישראל. אה שכחתי שיש סיכוי של יותר מ-50% שאתה מהצד הימני של המפה ולך לא אכפת כלכלה אלא רק מה שביבי, כחלון והמתנחלים אומרים. אני גר באזור שבו המיסים מתונים יותר ולא נוגסי בכיס ומשאירים משהו לחסוך. אז אל תשווה. שנית לארה"ב יש הסכם נפט"א עם קנדה לא הקנדים כפו על האמריקאים לחתום אלא זה נעשה ברצון הדדי. אז עכשיו זה שחמש פעמים פשט רגל חושב שהוא מבין בכלכלה. הצחקת את הישוב. רוב החוקים הכלכליים שהעביר מיטיבים עם החברה שלו, כלומר אנשי עסקים טייקונים, ולא עם העם הפשוט או שכבת האמצע.
ישראלי בקנדה  |  30.06.18
6.
טראמפ הוא ביריון - אבל לא בשכונה שלנו.
פושט הרגל הסידרתי, שפילס את דרכו בביריונות אך ללא שכל, חושב שהוא בשכונה. אולי קנדה קטנה יותר, אבל היא מצטרפת לאיחוד האירופי ולסין. היום המר של טראמפ מתקרב כשאזרחי ארה"ב יתפכחו ויפקחו עיניים להבין, שהברנש כולו צלצולים וגורם נזק לארה"ב, ובמכה אחת יעיפו אותו לעזאזל.
אורי  |  30.06.18
לכל התגובות