אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הבחירות ברשות המקומיות: הכנסת אישרה את הטבות המס לישובים צילום: שאול גולן

לקראת הבחירות ברשות המקומיות: הכנסת אישרה את הטבות המס לישובים

ההטבות בעלות של כ-60 מיליון שקל יטיבו בעיקר עם נהריה ונתיבות. הסף המקסימלי לקבלת הטבות מבחינת גודל הישוב יגדל מ-75 אלף תושבים, ל-85 אלף תושבים וישובים הנמצאים עד גבול של 9 ק"מ מהגבול בצפון יקבלו 2% נוספים

18.07.2018, 10:47 | עמרי מילמן

מליאת הכנסת אישרה הלילה את הרחבת הטבות המס לישובים בעלות של כ-60 מיליון שקל, הטבות שיטיבו בעיקר עם נהריה ונתיבות.

קראו עוד בכלכליסט

כך למשל נקבע כי הסף המקסימלי לקבלת הטבות מבחינת גודל הישוב יגדל מ-75 אלף תושבים, ל-85 אלף תושבים, כדי לשמור על ההטבות שמקבלים היום תושבי נהריה. עוד נקבע כי ישובים הנמצאים עד גבול של 9 ק"מ מהגבול בצפון יקבלו 2% נוספים (זאת בעוד שעד היום ישובים בצפון קיבלו 2% נוספים רק אם היו עד 2 ק"מ מהגבול), מה שיגדיל את היקף ההטבות של תושבי נהריה.

משה כחלון שר האוצר , צילום: אלכס קולומויסקי משה כחלון שר האוצר | צילום: אלכס קולומויסקי משה כחלון שר האוצר , צילום: אלכס קולומויסקי

שינוי נוסף שישמור על ההטבות שמקבלים תושבי נתיבות נעשה לאור עדכון נוסחת המדד הפריפריאלי על ידי הלמ"ס, ששיקללה מחדש את המרחק של הערים השונות מהמרכז וממרכזי ערים אחרים לאור ההתפתחויות מהעשור האחרון. העדכון שיפר את דירוגה של נתיבות והעלה אותה מדירוג 3 לדירוג 4. אולם כדי לשמור על ההטבות שניתנות לה נקבע כי יינתן אותו ציון במסגרת שיקלול ההטבות לישובים המדורגים 3 ו-4 (בעוד שעד היום היה פער שנתי בתקרת ההטבות של עד 30 אלף שקל.

למרות ההתנגדות של דרגי המקצוע ברשות המסים ובמשרד האוצר להצעת החוק, לאור כך שהיקף ההטבות שהיה אמור לעמוד על 1.3 מיליארד שקל ב-2015 התנפח כבר ל-2.3 מיליארד שקל השנה, ולאור כך שהבחינות שנעשו עד כה העלו כי הטבות המס לא משיגות את יעדן, ולא מושכות באמת אוכלוסיה חזקה לפריפריה, וכן מעודדות הונאות והעלמות מס דרך דיווחים שקריים לגבי מקום המגורים, בהצעה תמכו 66 חברי כנסת, ולא היה לה מתנגד אחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות