אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בנתניה: הפרקליטות סגרה מחוסר ראיות את התיק נגד איציק תשובה צילום: עמית שעל

פרשת השחיתות בנתניה: הפרקליטות סגרה מחוסר ראיות את התיק נגד איציק תשובה

אחיינו של יצחק תשובה נחשד שנתן טובת הנאה לראשת העיר מריים פיירברג כדי שתקדם פרויקטים נדל"נים שאליהם הוא קשור

18.07.2018, 18:47 | כתב כלכליסט

הפרקליטות סגרה מחוסר ראיות את תיק החקירה נגד הקבלן איציק תשובה, בנו של הקבלן אברהם תשובה, החשוד במתן שוחד לראש העיר נתניה, מרים פיירברג, וכן בעבירות מס. מדובר בהחלטה הראשונה שקיבלה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לאחר שבחנה את הראיות בפרשת השחיתות בעיר. איציק תשובה עוכב לחקירה לפני שנתיים על ידי המשטרה, ושוחרר באותו יום לביתו. הוא נחשד שנתן טובת הנאה לפיירברג כדי שתקדם פרויקטים נדל"נים שאליהם הוא קשור.

קראו עוד בכלכליסט

איציק תשובה, אחיינו של בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, הוא הבעלים של "קבוצת איציק תשובה" המעורבת בפרויקטים רבים בעיר נתניה. על פי אתר האינטרנט של החברה, תשובה הקים את קבוצת הנדל"ן בשנת 2005 והיא פועלת בייזום, ניהול ושיווק פרויקטים. החברה בנתה בין היתר בעיר את הפרויקט T-TOWER, שהמשטרה חקרה חשד שקודם בתמורה לטובות הנאה לבכירים בעירייה, בהם פיירברג ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, הרב שמעון שר.

T-TOWER נבנה בשכונת עיר ימים בנתניה, והוא כולל שלושה מגדלים ובהם 215 יח"ד. כפי שנחשף בעבר בתחקיר של שרון פולבר ולי ירון ב"הארץ", איציק תשובה ועו"ד צפריר פיירברג, בנה של ראש העיר, היו שותפים לדירת פנטהאוז באחד המגדלים בפרויקט. פיירברג, כאמור אמו של צפריר, חתמה על היתר בנייה לפרויקט זה. על פי החשד היא עשתה זאת תוך שהיא נמצאת בניגוד עניינים, ובין היתר בתמורה לטובת הנאה שקיבל בנה.

איציק תשובה, צילום: עמית שעל איציק תשובה | צילום: עמית שעל איציק תשובה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות