אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח AMD: הצמיחה נמשכת, ומגיעה לשיא של שבע שנים צילום: engadget.com

דו"ח AMD: הצמיחה נמשכת, ומגיעה לשיא של שבע שנים

חברת השבבים והמעבדים הגרפיים רשמה צמיחה של 53% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, והיכתה את התחזיות עם הכנסות של 1.76 מיליארד דולר ורווח של 116 מיליון. זאת, לאחר שרק לפני שנה עמדה החברה על סף חדלות פרעון

26.07.2018, 18:34 | רפאל קאהאן
חברת השבבים AMD, היריבה העיקרית של אינטל בשוק שבבי ה-PC הודיעה אמש (ד') על תוצאות הרבעון השני, עם רווח נקי של 116 מיליון דולר על הכנסות של 1.76 מיליארד דולר. החברה הגדילה את הכנסותיה בכ-53% ביחס לרבעון המקביל אשתקד - והנתון מהווה שיא של שבע שנים.

קראו עוד בכלכליסט

המספרים האלה היכו את התחזיות של האנליסטים שציפו לרווח נקי של כ-108 מיליון דולר. מניות החברה זינקו בכ-7% במסחר המאוחר. ההצלחה של AMD היא הישג של המנכ"לית, ליסה סו, שהשכילה לנווט את AMD הרחק מחדלות הפרעון שעל סיפה עמדה החברה לפני כשנה.

מעבד AMD מעבד AMD מעבד AMD

התחזיות לרבעון השלישי ממשיכות את המגמה הנוכחית והצפי עומד על הכנסות של כ-1.7 מילארד דולר. עם זאת האנליסטים מצפים מספרים יותר גבוהים שיעמדו לפחות על ההכנסות של הרבעון הנוכחי. 

מעבר למעבדי מחשבים, AMD היא גם היצרנית השנייה בגודלה בעולם של שבבי גרפיקה לאחר אנווידיה. החברה סבלה משתי פרשיות השנה שנבעו מפירצות אבטחה חמורות שזוהו במעבדים שלה ושל אינטל. עם זאת, היא נפגעה פחות מיריבתה ושמה כמעט לא הוזכר בהקשר לפרשה.

זאת ועוד, חלק מהזינוק בהכנסות שלה נובע מההצלחה האדירה של תחום מטבעות הקריפטו. מערכי כריית מטבעות כביטקוין מתבססים על כרטיסים גרפיים ואלה נמכרו בשנה האחרונה כמו לחמניות חמות כדי לעמוד בדרישה. עם זאת, המגמה צפויה להתמתן ככל שיושקו שבבים ייעודיים לכרייה; אם תיערך בהתאם, תחנוך וכל AMD להפוך לספקית מובילה של ציוד לכריית המטבעות ולחנוך כך אפיק רווח חדש ומבטיח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות