אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הכספים הקואליציוניים: העליון דחה את כניסת דאוד גודובסקי לכלא ב-4 חודשים צילום: עמית שעל

פרשת הכספים הקואליציוניים: העליון דחה את כניסת דאוד גודובסקי לכלא ב-4 חודשים

גודובסקי נידון ל-7 שנות מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד והלבנת הון. הוא ערער לעליון בטענה שהמדינה הפרה את הסכם הטיעון שנחתם עמו, כי דינו נגזר בחוסר סמכות וכי גזר הדין הוא קיצוני

09.08.2018, 13:13 | נעמי צורף
שופט בית המשפט העליון מני מזוז החליט היום (ה') לקבל את בקשתו של דאוד גודובסקי, ראש מטה ישראל ביתנו לשעבר  ומי שהורשע  בפרשת הכספים הקואליציוניים, לעיכוב כניסתו לכלא והחליט לדחותה ב-4 חודשים לדצמבר. ההחלטה התקבלה לאור הסכמת המדינה וגודובסקי צפוי להתייצב לריצוי עונשו ב-19.12.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש יוני האחרון נגזר על גודובסקי עונש  של 7 שנות מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד והלבנת הון.

דאוד גודובסקי , צילום: עמית שעל דאוד גודובסקי | צילום: עמית שעל דאוד גודובסקי , צילום: עמית שעל

לפני כשבועיים הגיש גודובסקי ערעור לבית המשפט העליון באמצעות באי כוחו, עוה"ד אורי קורב ואסף בנמלך ממשרד טולצ'ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות'.

בערעור נטען כי המדינה הפרה את הסכם הטיעון שנחתם עמו, כי דינו נגזר בחוסר סמכות, בניגוד לחוק וכי גזר הדין הוא קיצוני שחורג מכל רמת ענישה. בערעור מבקשים באי כוחו של גודובסקי לזכות אותו מטעמים של הגנה מן הצדק, להתיר לו לחזור בו מהודאתו ולנהל את חפותו בהתאם לחוק. זאת בטענה כי לאורך ההליך המדינה התנהלה ברשלנות וכן פעלה להטעותו, מה שגרם לו לנזק בלתי הפיך בהכרעת גזר הדיון.

מטעם של באי כוחו של גודובסקי, עוה״ד אורי קורב ואסף בנמלך ממשרד טולצ'ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות' נמסר: "בכוונתנו להגיש בקשה להחשת דיון בערעור כדי שההחלטה בעניין תתקבל לפני ריצוי העונש השגוי. המאשימה הפרה את הסכם הטיעון מולו ופגעה קשות בזכויותיו הבסיסיות ואנו סמוכים ובטוחים כי העוול יתוקן על ידי בית המשפט העליון״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
להכניס לו חזק
בית המשפט העליון לא צריך לשנות את גזר הדין אלא להחמיר עם האיש המושחת הזה שגנב את כספנו .לעזה הכניסו חיילים עם נגמש מלפני 50 שנה עקב חוסר בתקציב והזבל הזה וחברתו גנבו כספי מדינה לא שבע שניים אלא מאסר עולם ולגבי אימו שעשה את המעשה היה צריך לחשוב גם עליה .
אזרח מודאג  |  11.08.18
4.
חשוב לציין שהבקשה נענתה "מטעמים אישיים-רפואיים הנוגעים לטיפול באמו" ובהסכמת המדינה
ראוי שבאי כוחו הבטוחים-מדי-בעצמם של גודובסקי לא יפתחו ציפיות שהערעור יוכרע עוד לפני הכניסה למאסר. אי אפשר "להפר" הסדר טיעון שלא כלל הסכמה לעניין העונש, והעובדה שהעונש מחמיר לדעת באי הכוח הנכבדים אינה הופכת אותו ל"שגוי". אולי הערעור על גזר הדין יתקבל, אולי לא, אבל ספק רב אם יתירו לו לחזור מהודאתו (הגם שזה לא בלתי אפשרי). מה שכנראה קרה הוא שגודובסקי לא העלה כלל על דעתו שהעונש יהיה כה חמור, או שהמדינה תדרוש עונש כה חמור. זה בסדר להתחרט בשל טעות בכדאיות של הסדר טיעון, אבל חרטה כזו היא לא עילה לעיכוב ביצוע העונש או לקבלת הערעור.
א  |  10.08.18
לכל התגובות