אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החום בוטל באלקטרה? בתדיראן ההכנסות דווקא עלו צילום: סיון פרג', יוני רייף

החום בוטל באלקטרה? בתדיראן ההכנסות דווקא עלו

הכנסות תדיראן ברבעון עלו ב־12.9%, והסתכמו ב־234.5 מיליון שקל. בתדיראן מייחסים את הצמיחה לעלייה כמותית במספר המזגנים, ומציינים שהיא בניגוד למגמת השוק; המנכ"ל ממרוד: "ממשים את אסטרטגיית הקבוצה"

16.08.2018, 08:37 | יניב רחימי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הדו"חות הכספיים שפרסמה אתמול תדיראן לרבעון השני של 2018, מצביעים על שיפור בתוצאות העסקיות של החברה, בניגוד למגמה השלילית שאפיינה את המתחרה אלקטרה מוצרי צריכה.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות תדיראן ברבעון עלו ב־12.9%, והסתכמו ב־234.5 מיליון שקל. בתדיראן מייחסים את הצמיחה לעלייה כמותית במספר המזגנים, ומציינים שהיא בניגוד למגמת השוק, שלהערכת החברה ירד ב־10% בכמות המזגנים שנמכרו.

מימין: מנכ"ל אלקטרה זאב קלימי ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד, צילום: סיון פרג מימין: מנכ"ל אלקטרה זאב קלימי ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד | צילום: סיון פרג', יוני רייף מימין: מנכ"ל אלקטרה זאב קלימי ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד, צילום: סיון פרג


 

הרווח התפעולי (לפני הכנסות והוצאות אחרות) עלה ב־11.2%, והסתכם ב27.4 מיליון שקל. למרות הצמיחה והשיפור ברווח התפעולי, הרווח הנקי של תדיראן ירד ב־37% והסתכם ב־15.5 מיליון שקל. הגורם לירידה ברווח הנקי הוא שברבעון המקביל ב־2017 נהנתה החברה מהכנסות 3.2 מיליון שקל שנבעו מעלייה לשליטה בתדיראן אסקו־טק.

בנוסף, ברבעון השני השנה רשמה החברה הוצאות אחרות של 6.7 מיליון שקל, שנבעו מרישום הפחתה לירידת ערך בגין השקעה בחברת הייעול של מערכות למיזוג אוויר עין ורד.

לדברי המנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן משה ממרוד, "מכירות הקבוצה ברבעון צמחו בשיעור גבוה, תוך שיפור הרווח הגולמי ושיעורו. זאת, תוך התמודדות מוצלחת עם האתגרים שאפיינו את השוק. אנו ממשיכים לממש את אסטרטגיית הקבוצה לפעול בכל הסגמנטים של מיזוג האוויר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות