אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל לא תביא את אישור שכר המנכ"ל לאסיפת בעלי המניות צילום: עמית שעל

מגדל לא תביא את אישור שכר המנכ"ל לאסיפת בעלי המניות

בעקבות חשיפת כלכליסט פנתה רשות שוק ההון למגדל, בטענה שעלות שכרו של המנכ"ל הטרי דורון ספיר ב-2018 חורגת מהתקרה השנתית שהוא יכול לקבל לפי החוק - 2.9 מיליון שקל

23.08.2018, 14:46 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח מגדל שבשליטת שלמה אליהו מסירה את נושא אישור שכרו של מנכ"ל מגדל הטרי דורון ספיר מהאסיפה הכללית שאמורה להתקיים בסוף החודש. זאת על רקע פנייה שקיבלה החברה מרשות שוק ההון לפיה השכר של ספיר לשנת 2018 לא עולה בקנה אחד עם מגבלת חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים.

קראו עוד בכלכליסט

כלכליסט חשף לראשונה לפני חודש כי עלות שכרו של המנכ"ל ספיר חורגת מחוק השכר בגלל שהשכר שניתן בשנה הראשונה לתפקיד כולל מענק של שלוש משכורות בונוס וספיר החל את תפקידו בחודש יוני באופן שבחישוב שנתי השכר חורג מהתקרה השנתית שהוא יכול לקבל לפי החוק - 2.9 מיליון שקל.

   

מנכ"ל מגדל דורון ספיר, צילום: עמית שעל מנכ"ל מגדל דורון ספיר | צילום: עמית שעל מנכ"ל מגדל דורון ספיר, צילום: עמית שעל

   


לפי החוק עלות השכר השנתית לא תעלה על הגבוה מבין 2.5 מיליון שקל או שכר הגבוה בלא יותר מפי 35 מהשכר של העובד הזוטר בחברה. במקרה של מגדל תקרת השכר השנתית אם כן צריכה לעמוד על 2.9 מיליון שקל וספיר קיבל 600 אלף שקל נוספים מעבר למותר.

מבחינת מגדל לא נאמרה המילה האחרונה והם צפויים להציג לפיקוח חוות דעת משפטיות שלפיהן השכר עומד בחוק החדש וזאת למרות פרשנות אחרת מצד היועצת המשפטית של הכנסת עו"ד שגית אפק וכן פרשנות של הייעוץ המשפטי ברשות שוק ההון. מדובר בפעם הראשונה שחוק השכר נדרש לפרשנות כזו שמעכבת תשלום למנהל בכיר בענף הפיננסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות