אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וונטייז עלו על סרטון: לא יודעים אם יושלם האקזיט ההוליוודי צילום: יח"צ

וונטייז עלו על סרטון: לא יודעים אם יושלם האקזיט ההוליוודי

בספקית שירותי הווידיאו לפי דרישה לא יודעים מתי תושלם המכירה, שעליה דיווחה, לאולפני דסילו, אך מציינים: בידינו ערבויות מבעל האולפנים ההוליוודיים

05.09.2018, 08:10 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

המשקיעים בוונטייז קיבלו אתמול עוד מנה של חדשות בטעם חמוץ־מתוק. נראה כי האקזיט הענק, שבמסגרתו תוכננה מכירת השליטה לאולפני דסילו מהוליווד, לא ייצא לפועל. המהלך דווח לפני חצי שנה, אך סיכויי השלמתו לא ברורים בלשון המעטה. ספקית שירותי הווידיאו לפי דרישה דיווחה למשקיעים כי אינה יודעת מתי יושלם המהלך, בצל תהליכיים עסקיים פנימיים הקשורים ברוכשת. 

קראו עוד בכלכליסט

במרץ השנה דיווחה וונטייז כי אולפני דסילו רוכשים את השליטה בה לפי שווי של 50 מיליון דולר (174 מיליון שקל במועד הדיווח). אלא שעד מהרה התגלעו קשיים. בעסקה המקורית דסילו, שבשליטת צ'ארלס הנסלי, הודיעה כי תרכוש את מניות בעלי השליטה בוונטייז בשני שלבים. בשלב הראשון, מועד הדיווח, האולפנים היו אמורים לשלם 1.41 מיליון דולר תמורת 3.5 מיליון מניות. בשלב השני ניתנה אופציה לבעלי השליטה בוונטייז לחייב את דסילו לרכוש עוד 15.5 מיליון מניות לפי אותו השווי.

העסקה לא התבצעה לפי התכנון, והשלב הראשון כלל לא הושלם. ביוני כבר היה ברור כי התשלומים לבעלי השליטה בוונטייז מתבצעים בקצב איטי וחסר. וונטייז ציינה כי למיטב ידיעתה, האולפנים רוצים להמשיך בעסקה. גם אתמול אמרו בוונטייז כי לא מדובר בסוף פסוק, וכי ככל הידוע להם, העסקה לא מבוטלת. כן דווח אתמול כי בידי וונטייז יש ערבויות מבעל האולפנים הנסלי.

ערב ההודעה על האקזיט קפץ שווי וונטייז מ־43 מיליון שקל ל־80 מיליון שקל, אלא שמאז המניה בירידה ואתמול הגיעה ל־23.7 מיליון שקל, נמוך ב־86% מהשווי שגילמה לה העסקה. דיווח אחר מאתמול נתן לחברה רוח גבית. וונטייז הודיעה על השלמת פיילוט להשקת שירותי הווידיאו לפי דרישה שלה ברוסיה, ובמהלך היום זינקה המניה ב־11%.

 יוספידיס מנכ"ל וונטייז, צילום: יח"צ יוספידיס מנכ"ל וונטייז | צילום: יח"צ  יוספידיס מנכ"ל וונטייז, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות