אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזוס נכנס לפילנתרופיה: תורם 2 מיליארד דולר למשפחות מוחלשות וחסרות בית צילום: גטי אימג'ס

בזוס נכנס לפילנתרופיה: תורם 2 מיליארד דולר למשפחות מוחלשות וחסרות בית

מנכ"ל אמזון, ששוויו מוערך ב-150 מיליארד דולר, לא עסק עד כה בפעילות פילנתרופית פומבית. הודיע על הקמת קרן ''Day One" שתרכז את פעילות התרומות ותקים רשת מוסדות חינוך לילדים לפני גיל בית הספר בקהילות עניות. "נשתמש באותם העקרונות שהובילו אותנו באמזון - החשוב ביותר שבהם הוא מאמץ אדיר ואובססיבי עבור הלקוחות"

13.09.2018, 19:13 | שירות כלכליסט

מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס חשף היום (ה') את תוכנית התרומות שלו, שמתמקדת בעיקר באוכלוסיות החלשות בארה"ב. בזוס הודיע במסמך ארוך שהצמיד להודעת טוויטר כי בכוונתו להעביר בשלב ראשון סכום של 2 מיליארד דולר, שמרביתו יועבר כסיוע למשפחות חסרות דיור ולמסגרות הכנה לבית ספר בשכונות עניות. הסיוע יועבר באמצעות קרן 'היום הראשון' ('Day One') שהקים בזוס, המתייחסת לאמונה שלו ב"גישה של מהיום הראשון".  

קראו עוד בכלכליסט

"הסכום יועבר למשפחות ולמסגרות באמצעות קרנות סיוע ללא מטרות רווח קיימות, ומקביל באמצעות קרנות חדשות שישקיעו "בהקמת רשת מסגרות חינוך צעירות כהכנה לבתי ספר בשכונות בקהילות מוחלשות", כתב מנכ"ל אמזון.

אופנה חדשה מה גרם למנכ"ל אמזון להגיע לישיבת דירקטוריון בפיג'מה? ג'ף בזוס הופיע אתמול למשרד בתלבושת לא שגרתית בעליל, השתתף בדיונים בפגישות נוספים בפיג'מה ואף הצטלם ופרסם את התמונה בחשבון שלו באינסטגרם. למה עשה זאת, ומי עוד מעובדיו נהג כמותו? שירות כלכליסט, 5 תגובותלכתבה המלאה

"אנו נרגשים להודיע היום על הקמת קרן 'היום הראשון'. הפעילות של הקרן נפתחת עם התחייבות של 2 מיליארד דולר והתמקדות בשני תחומים: מימון ארגונים קיימים ללא מטרות רווח המסייעים למשפחות חסרות בית ויצירת רשת חדשה של מערכות חינוך לגילאי טרום בית ספר בקהילות של בעלי הכנסות נמוכות. אנו נקים ארגון שיפעיל באופן ישיר את המסגרות הללו", כתב בזוס.

"אני נרגש מההזדמנות הזו מכיוון שהיא תאפשר לנו הזדמנות ללמוד, לחדש ולהשתפר. אנו נשתמש באותם העקרונות שהובילו אותנו באמזון – החשוב ביותר שבהם הוא מאמץ אדיר ואובססיבי עבור הלקוחות", כתב עוד בזוס, שהוסיף כי ארגון היום הראשון יעניק פרסי 'מנהיגות' שנתיים, "לארגונים וקבוצות אזרחיות המארגנות פעילות חסד, על מנת לספק מקלט ומזון כמענה מיידי לצרכים של משפחת צעירות".

ג ג'ף בזוס | צילום: בלומברג ג

בזוס נחשב לאדם העשיר ביותר בעולם, עם שווי נכסים של יותר מ-150 מיליארד דולר - עד היום הוא בעיקר נמנע מפעילות פילנתרופית משמעותית, לכל הפחות ברמה הפומבית. מניית אמזון נסחרת בשווי של כמעט טריליון דולר (לאחר עלייה של 102% ב-12 החודשים האחרונים ושל 70% מתחילת השנה).

שווי השוק של אמזון חצה מוקדם יותר החודש לזמן קצר את רף טריליון הדולר אולם נסוג לאחור והמניה לא ננעלה עדיין בשווי כזה.

את המסמך שפרסם היום פתח מנכ"ל אמזון בהתייחסות כללית למה שעומד מאחורי הפעילות הפילנתרופית שלו: "אני מדבר הרבה על חשיבות שימור המנטליות של 'היום הראשון'. זה תמיד היום הראשון ואני עובד קשה על מנת ליישם את התפיסה הזו בכל דבר שאני עושה. זו הגישה שגרמה לי לפנות בשנה שעברה ולבקש הצעות לגבי הגישה ביחס לפעילות פילנתרופית.

במובנים כה רבים וחשובים, העולם ממשיך להפוך טוב יותר, וזהו אחד ההיבטים הנהדרים של הטבע האנושי שאנחנו לעולם לא מפסיקים לחפש (ולמצוא) דרכים לשיפור דברים. החיים שלנו טובים יתר מאלה של הורי סבינו וסבתותינו, והחיים שלהם טובים מאלה שקדמו להם. אם החיים הנינים שלנו לא יהיו טובים משלנו, אז משהו מאוד לא טוב קרה. איפה הטוב בעולם וכיצד אנו יכולים להרחיב אותו? איפה ההזדמנויות לשפר את הקיים? אלה שאלות מסעירות", כתב בזוס.

תגיות