אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאיזו מועמדת מובטח מקום בקרב הסופי על תפקיד הממונה על שוק ההון? צילום: עמית שעל

לאיזו מועמדת מובטח מקום בקרב הסופי על תפקיד הממונה על שוק ההון?

לפי כללי הנציבות, בקרב שלושת המועמדים שיוצגו בפני שר האוצר משה כחלון חייבת להיכלל אישה אחת לפחות; לימור דנש, גיתית גור גרשגורן ושגית אפיק מתחרות על המקום

20.09.2018, 18:02 | רחלי בינדמן

לימור דנש, גיתית גור גרשגורן, שגית אפיק או מועמדת מפתיעה שרואינה בחשאי - איזו מועמדת אישה תזכה להיכלל בשלישיה המומלצת של ועדת האיתור לממונה הבא על שוק ההון? לפי כללי הנציבות ובשל מיעוט נשי בקרב חברי הוועדה הוחלט כי בקרב שלושת המועמדים המומלצים שיובאו לשר האוצר משה כחלון חייבת להיכלל אישה אחת לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

ככל הידוע התראיינו מול הוועדה בראשה עומד שי באב"ד שלוש נשים, כולן בשנות ה-40 לחייהן.

הראשונה, לימור דנש לשעבר מנהלת כספי העמיתים של כלל וקודם לכן של מגדל, בעלת ניסיון עשיר בתחום ההשקעות והרגולציה בתחום ההשקעות ועם ניסיון ניהולי מכובד אך מנגד חסרת ניסיון בתחום מוצרי הביטוח וההפצה. לדנש עלול לעמוד לרועץ הגעתה היישר מחברת ביטוח שלאחר מכן תהיה מפוקחת על ידה אך נזכיר כי גם חדוה בר, המפקחת על הבנקים קיבלה את התפקיד לאחר שנים בתפקיד בכיר בבנק לאומי.

לימור דנש לימור דנש לימור דנש

עו"ד שגית אפיק מכירה מלפני ומלפנים חקיקה הנוגעת לרשות שוק ההון בכובעה כיועצת המשפטית של ועדת הכספים שלפתחה הגיעו התקנות והחוקים של הרשות לאישור. מנגד לאפיק אין ניסיון ניהולי עשיר והיא מכירה את הרגולציה רק כשהיא מבושלת ומוגשת לוועדה ולא התעסקה בעבודה השוטפת של הרגולטור בדמות חוזרים, אכיפה וביקורת. בנוסף, קרבתה של אפיק ליו"ר ועדת הכספים משה גפני תקשה עליה שכן הוא והשר כחלון לא רואים עין בעין.

עו"ד שגית אפיק, צילום: אלכס קולומויסקי עו"ד שגית אפיק | צילום: אלכס קולומויסקי עו"ד שגית אפיק, צילום: אלכס קולומויסקי

המועמדת השלישת היא גור גרשגורן, היחידה בקרב השלוש המחזיקה בתואר דוקטור, שמכהנת כמנהלת המחלקה הכלכלית ברשות ניירות ערך. היא מכירה היטב את עולם הרגולציה ומחזיקה בניסיון ניהולי של סביב 8-15 איש. בדומה לאפיק ובניגוד לדנש אין אצלה פוטנציאל ניגוד עניינים, אם כי חבר הוועדה פרופ' שמואל האוזר היה הבוס שלה ברשות ואף כתב עבורה מכתב המלצה. דנש מנגד היחידה שמחזיקה בניסיון והיכרות מקרוב עם העולם העסקי.

ד"ר גיתית גור גרשגורן, צילום: עמית שעל ד"ר גיתית גור גרשגורן | צילום: עמית שעל ד"ר גיתית גור גרשגורן, צילום: עמית שעל

גור גרשגורן היא היחידה עם ניסיון רגולטורי מלא ברשות מקבילה לרשות שוק ההון והיא נחשבת חברת הנהלה יחד עם הצוות הבכיר ברשות.

כאמור, באב"ד עוד עשוי לשלוף שפן מן הכובע וכזכור עו"ד מיה ליקוורניק וענת לוין שלא הגישו מועמדות רואות עצמן ראויות לתפקיד אך אם לא תתרחש דרמה של הרגע האחרון, הוועדה תידרש להמליץ לשר האוצר לצד עוד שני מועמדים לפחות על אישה אחת.

באב"ד הבטיח לסיים את ההליך עוד לפני כיפור אך השגות שהגישו סגניה של הממונה הקודמת דורית סלינגר - אסף מיכאלי והראל שרעבי ביחס לפסילת עמידתם בתנאי הסף טרפו הקלפים והם זומנו ברגע האחרון לראיון לילי, דבר שאמור היה לדחות את ההחלטה להיום. אם הוועדה לא תגיע להסכמות עוד היום ההחלטה עלולה להידחות ליום ג', לאחר החג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות