אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר במגעים לרכוש את שירות המשלוחים האירופי דליברו ביותר מ-2 מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

אובר במגעים לרכוש את שירות המשלוחים האירופי דליברו ביותר מ-2 מיליארד דולר

ענקית שיתוף הנסיעות מתמקדת בעסקי משלוחי המזון לקראת ההנפקה המתוכננת שלה במחצית השנייה של 2019. דליברו, החברה שאותה היא שוקלת לרכוש, פועלת ביותר מ-200 ערים ברחבי העולם, ובשנה שעברה גייסה 480 מיליון דולר

21.09.2018, 14:26 | בלומברג

אובר נמצאת במגעים ראשוניים לרכישת חברת משלוחי המזון דליברו (Deliveroo) ביותר מ-2 מיליארד דולר, כך לפי גורמים המקורבים לנושא שביקשו להישאר בעילום שם. רכישת דליברו הבריטית תהווה ניסיון משמעותי מצד אובר להשתלט על עסקי משלוחי המזון באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הרכישה האפשרית אמנם לא פורסם, אך על פי הערכות ההצעה של אובר תהיה חייבת להיות גבוהה משמעותית מהערכת השווי האחרונה של החברה. עוד הם מזהירים כי השיחות עלולות להיקלע למבוי סתום, בין השאר מכיוון שהמשקיעים של דליברו לא ששים לוותר על העצמאות שלהם. הדוברים של שתי החברות סירבו להגיב לדיווח.

אפליקציית אובר, צילום: yahoo אפליקציית אובר | צילום: yahoo אפליקציית אובר, צילום: yahoo

דליברו נמנעה עד כה מהשוק האמריקאי הצפוף, אך באירופה היא שם מוכר במרבית הבירות. השירות פועל ביותר מ-200 ערים בארבע יבשות. היא נחשבת לאחד הסטארט-אפים הגדולים באירופה, ובשנה שעברה גייסה 480 מיליון דלר ממשקיעים כמו פידליטי אינווסטמנטס. היא מתחרה ישירות באובר איטס, זרוע משלוחי המזון של אובר.

בעקבות הדיווח, מניות חברות המשלוחים היריבות נפלו. כך למשל מניית Delivery Hero נפלה ב-2.8% בפתיחת המסחר בפרנקפורט, ואילו Just Eat ירדה ב-6.7% במסחר בלונדון.

אובר אמנם התחילה את דרכה כחברת שיתוף נסיעות, אך המנכ"ל הנוכחי שלה דארה קוסרשאהי מעדיף להתמקד בעסקי משלוחי המזון לקראת ההנפקה המתוכננת של החברה במחצית השנייה של 2019. בינתיים החברה שוקלת רכישות נוספות. היא במגעים עם חברת שיתוף הנסיעות Careem מאיחוד האמירויות הערביות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות