אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש לדירקטורים בפז: אל תבצעו מחטף במינוי יו"ר צילומים: עמית שעל

מיטב דש לדירקטורים בפז: אל תבצעו מחטף במינוי יו"ר

בית ההשקעות המחזיק ב-9% מפז חושש ממינוי שקדי כיו"ר קבוע ומבהיר כי לא יעלה על הדעת שכיון שעודד גילת ימונה לדירקטור רק בנובמבר הוא לא ינכח בהצבעה; עלול להתבצע מחטף שיימנע את דרישת מיטב לקדם מינויו של אברהם ביגר לתפקיד

18.10.2018, 16:25 | רחלי בינדמן

לקראת ישיבת הדירקטוריון של פז ביום שני הקרוב, במיטב דש לא נותנים לגורל לעשות את שלו.

קראו עוד בכלכליסט

בית ההשקעות המחזיק ב-9% ממניות החברה שלח היום (ה') מכתב לדירקטוריון פז בדרישה לשקול שיקולים עניינים בהצבעה שתתקיים ביום שני למינוי יו"ר חדש לפז, כך שהיו"ר שימונה יהיה זמני. זאת במטרה לתת למיטב דש סיכוי לשנות את תקנון החברה ולהוסיף לחברה דירקטור שיוכל להתמודד על תפקיד היור מול אליעזר שקדי ואריק שטיינברג.

אליעזר שקדי, צילום: אוראל כהן אליעזר שקדי | צילום: אוראל כהן אליעזר שקדי, צילום: אוראל כהן

        

במיטב דש איששו היום את ניתוח כלכליסט על כך שבאופן אבסורדי את ההחלטה ביום שני יקבל דירקטוריון שלא משקף את זהותו לאורך זמן. עודד גילת, הדירקטור החיצוני החדש שאך מונה בהמלצת מיטב דש, ייכנס לתפקיד רק בנובמבר ולא ינכח בהצבעה. מי שיצביע יהיה הדח"צ היוצא שאול צמח, שמזוהה עם מחנה המנכ"ל יונה פוגל וצפוי ללחוץ למינוי יו"ר קבוע.

במיטב דש הבהירו כי אסור לדירקטוריון "לבצע מחטף ביחס לזהותו של יו"ר הדירקטוריון בשל פערי עיתוי המינוי".

זאת שכן אחרת יהיה סיכוי למינוי אברהם ביגר לתפקיד, ופוגל יתקשה להסתדר עמו לאורך זמן, כך לפי הערכות.

"לראייתנו יש הכרח במינוי יו"ר מנוסה, כזה שמכיר את החברה ולו ניסיון בעמידה בראשות דירקטוריונים מורכבים", כתבו במיטב דש. "כזה שידע לנהל דיונים עניינים ביחס להליכי התייעלות בפז, סוגיית הנדל"ן של החברה ועתיד בית הזיקוק".

למעשה במיטב דש הבהירו כאן בבירור כי הניסיון של ביגר שניהל בעבר את פז ולאחר מכן את מכתשים אגן ואת שופרסל עדיף על זה של שקדי. במיטב דש הדגישו כי לדירקטורים חובת נאמנות לכלל בעלי המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות