אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: נתניהו יביא לממשלה קיצוץ ענק למימון התוספות לשוטרים; ליצמן: "לא אתן לכך יד" צילום: אייל בסון

מחר: נתניהו יביא לממשלה קיצוץ ענק למימון התוספות לשוטרים; ליצמן: "לא אתן לכך יד"

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון הודיעו הערב כי יביאו מחר לאישור הממשלה קיצוץ רוחבי - שעשוי להצטבר לאורך השנים ל-22 מיליארד שקל - ואמור לממן את תשלום התוספות הרטרואקטיביות לגמלאי המשטרה והשב"ס שעליהם סוכם. שר הבריאות: "מתנגד נחרצות לפגיעה בבריאות"

17.11.2018, 21:57 | אדריאן פילוט

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שוחח לפני זמן קצר עם ראש הממשלה ושר הבריאות בנימין נתניהו והודיע לו כי הוא מתנגד נחרצות לקיצוץ במערכת הבריאות. הקיצוץ יעמוד השנה על כמיליארד שקל, אך עשוי להצטבר לאורך שנים ל-22 מיליארד שקל בכל התקציבים החברתיים.

קראו עוד בכלכליסט

הקיצוץ מיועד לממן את התוספות הרטרואקטיביות לגמלאי המשטרה והשב"ס, עקב הוראה בחוק המצמידה את תנאי העסקה של עובדי המשטרה והשב''ס למשרתי הקבע. הערב הודיע משרד ראש הממשלה כי נתניהו ושר האוצר כחלון יביאו מחר לאישור הממשלה את הקיצוץ שאמור לממן את התוספות לשוטרים.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אייל בסון סגן שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: אייל בסון סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אייל בסון

"ההוצאה הציבורית לבריאות בישראל היא הנמוכה במערב ויש לפעול להגדילה. קיצוץ בעת הזאת, עם תחילת תחלואת החורף והעלייה בעומסים במחלקות, יוביל לפגיעה אנושה במערכת", מסר ליצמן.

לדבריו, הקיצוץ הצפוי, הגדול ביותר בשנים האחרונות, יביא לפגיעה עד כדי ביטול של התכניות שנועדו להבטיח טיפול נאות באוכלוסיה. ביניהם - התכנית להורדת העומסים בחדרי המיון, התכנית לצמצום הזיהומים, התכנית לשיפור השירות בפגיות, קיצור תורים בהתפתחות הילד ועוד.

ליצמן התריע כי בנסיבות שנוצרו לא תתאפשר חתימה על הסכמי הייצוב עם קופות החולים ויוקטן הסיוע לבתי החולים הציבוריים שהיה צפוי להיחתם בימים אלה, בהם אסותא אשדוד ושערי צדק. כמו כן, הסביר ליצמן לנתניהו – המשמש כשר הבריאות של ישראל - כי לצד הקיצוץ בתקציב צפוי קיצוץ גם בשכר ובכוח אדם בשירותים שאותם מספק המשרד והקיצוץ הזה יביא לביטול התוכנית לייצוא קנביס רפואי, קיצוץ בשירות המזון הארצי, במערך בריאות הציבור ועוד.

ליצמן קרא לשר האוצר וראש הממשלה לפעול להגדלת התקציב לבריאות במקום לקצצו - ״צרכי הבריאות הולכים ועולים לצד העלייה בתחלואת החורף שהחלה והצורך להתמודד גם עם הסיכונים להתפרצויות בתחלואה. אני קורא לשר האוצר ולראש הממשלה לפעול בדחיפות להגדלת התקציב לבריאות ולבטל את הקיצוץ״, הוא סיכם.

יצוין, כי ליצמן איננו שר, ולכן הוא לא יכול להצביע בפועל - אך בסביבתו מסרו כי הוא יעשה "הכול" כדי למנוע את הקיצוץ.

תגיות