אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד איש מפתח בברוקלנד התפטר; ההסבר - "בנסיבות הקיימות" צילום: אוראל כהן

עוד איש מפתח בברוקלנד התפטר; ההסבר - "בנסיבות הקיימות"

הדירקטור הבלתי תלוי מרק ליכטין החליט לסיים את תפקידו; החברה סיפקה הסבר מעורפל וטענה כי ההתפטרות היא "בהמשך לתהליכים האחרונים בדרך לגיבוש תוכנית לאירגון מחדש של התחייבויות החברה"; לפני שבועיים התפטר מבקר הפנים של החברה משום שלא קיבל את החומרים הדרושים לו

27.11.2018, 14:45 | חזי שטרנליכט

חברת ברוקלנד הנמצאת במגעים מול מחזיקי האג"ח בנוגע לפירעון חובותיה, עברה אתמול (ב') עוד עזיבה של איש מפתח. הדירקטור הבלתי תלוי בחברה, מרק ליכטין החליט לסיים את תפקידו.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה הרשמית שניתנה להתפטרות של ליכטין הייתה מעורפלת, והוסבר כי ההתפטרות באה "בהמשך לתהליכים האחרונים שיצאו לפועל במסגרת פנייתה של החברה לפתוח במשא ומתן מקדים עם מחזיקי אגרות החוב לגיבוש תוכנית לארגון מחדש של מצבת התחייבויותיה".

לפי ליכטין, "בנסיבות הקיימות" הוא הודיע על סיום כהונתו. ליכטין הוא רואה חשבון מכפר סבא ודמות לא מוכרת בשוק ההון. עד כה לא התקבלה ממנו תגובה.
        

בועז גלעד, בעל השליטה בברוקלנד בועז גלעד, בעל השליטה בברוקלנד בועז גלעד, בעל השליטה בברוקלנד


            

אין מדובר בעזיבה הראשונה: כחצי שעה לפני שהחברה הודיעה על כוונתה לפתוח במו"מ עם מחזיקי האג"ח, ב-12 בנובמבר בלילה, הודיע מבקר הפנים של החברה משה כהן כי הוא מתפטר. זאת משום שלטענתו לא קיבל עד לאותו מועד את מרבית החומרים הדרושים לו לצורך ביצוע הביקורות לפי תוכנית העבודה של החברה שאושרה במרץ השנה.

בשבוע שעבר אישרו מחזיקי שתי סדרות האג"ח של ברוקלנד דחייה של מועד הכינוס העתידי שלהם, שבו הם עשויים להורות לנאמן לבצע פירעון מיידי או לממש בטוחות של אגרות החוב בתקופה של 45 ימים. במקביל לדחייה מונה עו"ד גיא גיסין כנציג מחזיקי האג"ח.

היה זה לאחר אסיפה סוערת שהתכנסה ביום חמישי לפני שבוע וחצי שבו שטחו נציגי המוסדיים את טענותיהם בפני בעל השליטה בברוקלנד, בועז גלעד, תוך שלמדו כי החברה לא שילמה באוקטובר תשלומי ריבית לבנקים בארה"ב, וכי מרבית הפרויקטים שלה מוקפאים נכון לאותו מועד.

אגרות החוב של החברה קרסו החודש, ואג"ח א' נמצאת סביב תשואה לפדיון של כ-480.5% ואילו אג"ח ב' סביב תשואה לפדיון של 115.15%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות