אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיכוי אחרון לפני סגירה סופית: יו"ר סירס הגיש בקשה לרכוש אותה צילום: רויטרס

סיכוי אחרון לפני סגירה סופית: יו"ר סירס הגיש בקשה לרכוש אותה

אדי למפרט הגיש הצעת רכישה בסך 4.4 מיליארד דולר לרשת פושטת הרגל - הסיכוי האחרון שלה לפני חיסול פעילותה ופיטורי 68 אלף עובדיה; ההצעה הוגשה באמצעות קרן הגידור ESL של למפרט, שהיא בעלת המניות והנושה הגדולה ביותר של סירס

29.12.2018, 09:15 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

אדי למפרט, המשמש כיו"ר ענקית הקמעונאות האמריקאית סירס, הגיש הצעה לרכוש את הרשת פושטת הרגל תמורת 4.4 מיליארד דולר - במה שנחשב לסיכוי האחרון שלה להימנע מסגירה סופית ומפיטורי עשרות אלפי עובדים, כך פרסמה הלילה (ו') סוכנות הידיעות רויטרס.

ההודעה על כך נמסרה מאת קרן הגידור השייכת ללמפרט, ESL, הנחשבת לבעלת המניות ולנושה הגדולה ביתר של סירס, ולפיה הצעת הרכישה מגובה באופן חלקי על ידי שלושה מוסדות פיננסיים שיממנו כ-1.3 מיליארד דולר מתוכה. הדבר יסייע לשמור על קיומם של 425 סניפים שסירס טרם סגרה ולהבטיח עד 50 אלף משרות מתוך 68 אלף המשרות הקיימות כיום ברשת. הבקשה הוגשה על ידי Transform Holdco, שהיא שלוחה של קרן הגידור.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול דווח כי הרשת, שהגישה בקשה להגנה מפני נושים לפני כחודשיים וחצי, צפויה לסגור 80 סניפים נוספים בארה"ב עד חודש מרץ, ואף להודיע על סגירת כל פעילתה. מאז הגשת הבקשה דיווחה סירס על כוונתה לסגור 260 מתוך 700 סניפיה.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

גורמים המכירים את פרטי הצעה אמרו שמימונה מגיע מהמלווים הפיננסיים הנוכחיים של סירס - בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ, וכן מרויאל בנק אוף קנדה, שעד כה לא הלווה כספים לרשת. שלושת הגופים הסכימו לספק הלוואה מבוססת נכסים בסך של 950 מיליון דולר וקו אשראי חוזר של 350 מיליון דולר.

חלק מהצעתו של למפרט מסתמכת על 1.8 מיליארד דולר מהחוב של סירס שאותו ESL כבר מחזיקה ועליו היא מתכננת לוותר כדי לגבות את ההצעה, כך על פי הגורמים המצוטטים בידיעה. ההצעה כוללת גם 400 מיליון דולר במימון ממלווים לא בנקאיים. סירס אמורה להעריך את ההצעה כדי לקבוע האם היא בת-קיימא, ועדיין קיימת אפשרות שהיא תחליט לבסוף לדחות אותה. מכירת סירס גם צריכה להיות מאושרת ע"י בית המשפט לפשיטות רגל, אשר אמור לקחת בחשבון את עמדותיהם של בעלי העניין האחרים, כולל נושים לא מובטחים שטענו שיש להם סיכוי טוב להחזיר לידיהם יותר מהשקעתם המקורית דווקא אם רשת החנויות תפסיק את פעילותה. ללא המימון או קונה אחר, סירס עומדת בפני סגירה ודאית של חנויותיה ופיטורי כל העובדים.

חברת הקמעונאות בת 125 השנה הגישה בקשה לפשיטת רגל ב-15 באוקטובר, ועבדה מאז על תכניות לארגון מחדש ומכירה של 500 חנויות ועסקים כולל Kenmore, DieHard, ומחלקת שירותי הבית של החברה. הצעתה של למפרט דרך ESL היא היחידה שכוללת קנייה של החברה כולה. לפי הבקשה להגנה מפני נושים, הרשת מחזיקה בנכסים בסך 6.9 מיליארד דולר וחובות בסך 11.3 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות