אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: מיקרוסופט תפסיק לתמוך בווינדוס 7 בעוד שנה צילום: שאטרסטוק

רשמית: מיקרוסופט תפסיק לתמוך בווינדוס 7 בעוד שנה

החל מה-14 בינואר 2020 לא תקבל מערכת ההפעלה הפופולרית עדכוני אבטחה ותיקונים שוטפים. זאת, במטרה לעודד ארגונים לעבור לווינדוס 10, שמהווה בסיס לדור הבא של מערכות ההפעלה ל-PC; זה לא יהיה קל: כ-42% מהמחשבים בעולם מריצים את ווינדוס 7

15.01.2019, 18:08 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט הודיעה שתפסיק להפיץ עדכונים ולתמוך בווינדוס 7 החל מה-14 בינואר 2020. ווינדוס 7 נחשבת לאחת הגרסאות המשובחות של מערכת ההפעלה הוותיקה וליורשת הרוחנית של XP הפופולרית.

קראו עוד בכלכליסט

ווינדוס 7 עדיין מותקנת על כ-42% מהמחשבים בעולם; לווינדוס 10 לקחו כמעט שלוש שנים להגיע לאותו היקף התקנות - הישג שנחגג רק לפני כמה שבועות. הסיבות מגוונות: ווינדוס 8 מעולם לא הצליחה לעורר עניין, ווינדוס 10 סבלה מלא מעט חבלי לידה (שחלקם עדיין קיימים) כמו גם ממדיניות שיתוף מידע ופרסום בעייתית.

פרסום של ווינדוס 7 במחשבי HP, שהושק בעקבות תלונות משתמשים על ווינדוס 8 פרסום של ווינדוס 7 במחשבי HP, שהושק בעקבות תלונות משתמשים על ווינדוס 8 פרסום של ווינדוס 7 במחשבי HP, שהושק בעקבות תלונות משתמשים על ווינדוס 8

אין עדיין תאריך יעד מדויק להשקת הגרסה הבאה של ווינדוס. אך סביר להניח שזה יקרה בשנתיים-שלוש הקרובות. מיקרוסופט צריכה בינתיים להמתין לכמה אבני דרך שצפויים להתממש בשנים הבאות: פריסה של רשתות דור 5, כניסת טכנולוגיות אינטרנט הדברים ומציאות מדומה ומוגברת לשוק הצרכני בהיקף נרחב. אינטל כבר חשפה את אתנה - התצורה שתשלוט ככל הנראה ב-10 השנים הבאות במחשבי ה-PC. זו מייצגת בדיוק את התפיסה הזו: מחשבים דקים, ניידים ומהירים שמחוברים תמידית לרשת ומשתלבים ביותר משימות שגרה.

בינתיים, תצטרך מיקרוסופט להיפטר מפלטפורמות התוכנה המיושנות שלה: XP, 7 ו-8. ווינדוס 10 תשמש כבסיס עליו היא תרכיב את היכולות האלה ובהמשך ככל הנראה שתעבור לשימוש במערכת הפעלה מבוססת ענן. 

מיקרוסופט לא מתכננת להתגמש בנוגע למועד סיום התמיכה כפי שנעשה לאחר עצירת עדכוני ווינדוס XP - עצירה שקיבלה עוד ועוד הארכות זמן: עד היום יכולים עסקים לקבל עבורה תמיכה, אך בעלות לא מבוטלת. הפעם, תאריך הגג לא יקבל הארכות והתמיכה ב-7 תוצע אחריו במחיר גבוה אף יותר, שיעלה משנה לשנה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל5.אין לי שום תלונות לגבי זמן הגיבוי (שבעיני הוא סביר),ואין לי שום בעיה לקבל וינדוס חדש. מה שלא
סביר והמקור למצוקה שלי- הוא המוצר החדש שלהם, שהם כמונופול ללא אלטרנטיבות כופים עלי. אני לא רוצה שידחפו את האף שלהם לתוך המידע על המחשב שלי, שבעבר עוד ניתן היה להחשיב איכשהו למבצר האחרון של פרטיות דיגיטלית (אם מקנפגים ועובדים נכון), אבל הם החליטו שזה מה שהם עושים.
2  |  16.01.19
5.
ל-2 כאשר אתה תחזיק עסק שנותן שרות תוכנה תמשיך לתת גיבוי עד אין קץ...
עד אז חברות כגון מיקרוסופט, אפל, אדובי וכיוצא באלו יתנו גיבוי לתוכנות ישנות עד הזמן שבו יחליטו שאין זה משרת את יעדם. אפל איננה נותנת גיבוי לאף מערכת ישנה שלה, בשניה שיש עדכון מה שהיה קודם נופל ומת.
מחשב PC  |  15.01.19
לכל התגובות