אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות חזקות לחברת הסייבר KAPE: מספר המנויים שולש ב-2018 צילום: שרון דרעי

תוצאות חזקות לחברת הסייבר KAPE: מספר המנויים שולש ב-2018

החברה דיווחה על תוצאות מרשימות, עם זינוק של 70% בשיעור ה-EBITDA ונסיקה של מחיר המנייה ב-58% מתחילת 2018; החברה בשליטת טדי שגיא ביצעה בשנה האחרונה השקעות במחקר ופיתוח לצד מספר רכישות שהרחיבו את סל מוצרי התוכנה

16.01.2019, 16:07 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת Kape, המספקת תוכנות להגנה על הפרטיות ואבטחת מידע ללקוחות פרטיים ועסקים, פירסמה היום (ד') נתונים ראשונים לתוצאותיה הכספיות לשנת 2018.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, שיעור ה-EBITDA של KAPE זינק בכ-70% לעומת 2017, כמות המנויים המבקשים לרכוש מוצרי הגנה על פרטיות בגלישה שולשה. כן עומדת החברה על חציון חמישי ברציפות בו היא מדווחת על גידול דו ספרתי בהכנסות וב-EBITDA.  

            

עידו ארליכמן, מנכ"ל Kape, צילום: שרון דרעי עידו ארליכמן, מנכ"ל Kape | צילום: שרון דרעי עידו ארליכמן, מנכ"ל Kape, צילום: שרון דרעי

              

Kape, בשליטת איש העסקים טדי שגיא, פועלות בשוק האבטחה והפרטיות הצומח בעולם וכיום נמצאת בפוזיציה להפוך לאחד השחקנים המרכזיים בעולם. זאת בזכות השילוב של יכולות השיווק שלה וסל המוצרים שבנתה על ידי רכישות ופיתוח בשנים האחרונות.

מחיר המניה הנסחרת בבורסת לונדון זינק בכ-58% מאז תחילת 2018 (מחיר מניה של 65 פני בתחילת ינואר 2018, לעומת מחיר של כ-103 פני כיום).

KAPE, לשעבר קרוסריידר, יצאה מתחום המדיה שבו החלה את דרכה, ולכן החברה ניטרלה בדיווח את הכנסות העבר בתחום זה, שהיה בעל רמת רווחיות נמוכה. כיום יש לחברה יותר ממיליון לקוחות משלמים במודל SaaS, הפזורים בכ-160 מדינות.

לפי הדיווח, KAPE צפויה לרשום ב-2018 EBITDA (רווח לפני הוצאות מימון, מס, פחת והפחתות) של 10.4 מיליון דולר. צמיחה של 25% לעומת 2017.

שיעור הצמיחה של ה-EBITDA פרופורמה בנטרול פעילות שהופסקה בסוף 2017 (כולל פעילות המדיה) צפוי לעמוד על 70%.

הכנסות החברה הכלליות עמדו על 56.4 מיליון דולר (2017 - 66.4 מיליון דולר) על רקע הפסקת פעילות המדיה שאיפשרה לחברה להתרכז אך ורק בפעילות הליבה.

החברה התקדמה משמעותית בהעברת לקוחות למודל הכנסות חוזרות (SaaS). זאת כאשר ההכנסות העתידיות שיווצרו מלקוחות קיימים, נכון לשנת 2018, צפויות לעמוד בשנת 2019 על 30 מיליון דולר לעומת 18 מיליון דולר במחצית 2018.

שיעור שימור הלקוחות עמד על כ-74% השנה (2017: 69%). בסיס הלקוחות במודל SaaS של הקבוצה גדל פי יותר משלושה: מ-830 אלף משתמשים בסוף 2018, לעומת 260 אלף בדצמבר 2017.

Kape ממשיכה להציג איתנות כאשר בקופתה יש כ-40.3 מיליון דולר. כרית מזומנים זו תאפשר לחברה להמשיך להשקיע במחקר ופיתוח, המתבצע בחלקו בישראל, וכן לבצע רכישה נוספות.

לפני כחצי שנה רכשה Kape את Intego, מפתחת פתרונות אבטחה מבוססי SaaS עבור מכשירי Mac ומכשירים מבוססי מערכות הפעלה iOS , המשרתת יותר מ-150 אלף לקוחות משלמים.

באוקטובר האחרון רכשה KAPE את ZenMate, חברה מרובת פלטפורמות לאבטחת תוכנה המתמחה באספקת פתרונות VPN. הפתרונות של החברות הנרכשות צפויה לתרום משמעותית לשיעורי הצמיחה של Kape, בין היתר בגלל מודל ההכנסות מבוסס SaaS עליו Kape שמה דגש.

Kape מתכננת להמשיך לצמוח ולהתמקד בהרחבת פתרונות אבטחת הסייבר שלה, בין היתר על ידי רכישות נוספות, המשך פיתוח של מודל ההכנסות SaaS ויצירת פתרון כולל לפרטיות ואבטחה דיגיטלית לבסיס הלקוחות העולמי של החברה.

לדברי מנכ"ל החברה עידו ארליכמן: "Kape נמצאת בחזית של אחד השווקים המשתנים והצומחים ביותר, כאשר הצלחנו לייצר סל של מוצרים שנותן מענה לצרכים הגדלים של הלקוחות בתחום אבטחת הסייבר. 2018 הייתה שנה מצוינת עבור Kape, הנובעת מתוך ההתקדמות שלנו בהגדלת בסיס המשתמשים שלנו והמעבר המוצלח למודל הכנסות מבוסס SaaS.

Intego ו-Zenmate משתלבות בקבוצה מהר יותר ממה שצפינו, דבר הממחיש את היכולת של Kape לרכוש עסקים במטרה לפתח היצע רחב יותר של פתרונות הגנה".

Kape פעילה בכ-160 מדינות ומעסיקה כ-400 עובדים, כ-40 מתוכם במרכז הפיתוח שלה בישראל הפועל במגדל עזריאלי שרונה. החברה מתכננת לגייס עובדים נוספים למרכז בישראל, לאחר שכבר גייסה כ-100 עובדים לכל משרדיה ברחבי העולם בשנה האחרונה, ביניהם לונדון, ברלין ובוקרשט. לחברה יש יותר ממיליון לקוחות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות