אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפא ופנאקסיה העבירו בקשה להכללת תרופת קנאביס בסל התרופות צילום: Jaron Levisohn

רפא ופנאקסיה העבירו בקשה להכללת תרופת קנאביס בסל התרופות

התרופה 'אקסיבן' המיוצרת על ידי פנאקסיה מיועדת בין היתר לחולי פרקינסון וסרטן - עלותה החודשית לצרכן מגיעה כיום עד ל-600 שקלים בחודש; הבקשה מיועדת לסל התרופות של 2020, לאחר שהבקשה ל-2019 נדחתה

19.02.2019, 14:59 | צלי גרינברג

חברת התרופות רפא הגישה בשמה ובשם חברת פנאקסיה ישראל בקשה לכלול את תרופת הקנאביס 'אקסיבן' בסל שרותי הבריאות לשנת 2020. פנאקסיה פועלת בתחום הקנביס בישראל ומתמזגת לתוך השלד הבורסאי הרודיום, הנסחר בבורסה בתל אביב.   

קראו עוד בכלכליסט

התרופה מיוצרת על ידי פנאקסיה ומשווקת על ידי רפא וניתנת בדמות טיפות תת לשוניות. פנאקסיה מדווחת, כי למיטב ידיעתה, בקשה קודמת של רפא מ-2018 לכלול מוצר קנאביס רפואי בסל התרופות לשנת 2019 נדחתה על ידי משרד הבריאות מטעמים טכניים. החברה מציינת, כי הכללת התרופה בסל התרופות תאפשר את הנגשתה לקהל מטופלים פוטנציאלי רחב, לרבות מטופלים שאינם נעזרים כיום בקנאביס רפואי.

אסי רוטברט, דירקטור ואחד מבעלי המניות המרכזיים בפנאקסיה, אמר ל'כלכליסט', כי "המטרה היא להנגיש את תרופת הקנאביס הרפואי לחולים, שכבר נמצאת מזה כשנה בבתי המרקחת. ההנגשה באמצעות סל הבריאות היא פריצת דרך לחולים וזה יסגור את המעגל שהתחלנו עם מכירת התרופה לפני כשנה".

מחיר התרופה לצרכן הסופי נע על ציר מאות השקלים בהתאם למינון הנרשם לו ויכול להגיע למעל 600 שקל במינון חודשי, כאשר החברה מכוונת לקבלת מימון מלא לתרופה מסל הבריאות. בין ההתוויות המאושרות לה: כאב, פרקינסון, סרטן וקבוצה מגוונת של מחלות נוספות. 

לאחרונה מינתה החברה את פרופ' אהרון צ'חנובר, זוכה פרס נובל לכימיה (2004), כחבר בכיר לוועדה המייעצת שלה, לטובת קידום יכולות הפיתוח של החברה ושיתופי פעולה עם האקדמיה.

 דדי סגל מנכ"ל פנאקסיה, צילום: Jaron Levisohn דדי סגל מנכ"ל פנאקסיה | צילום: Jaron Levisohn  דדי סגל מנכ"ל פנאקסיה, צילום: Jaron Levisohn

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות