אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מכירת ניו פארם: במשביר יעלו את תקרת השכר של הכפופים למנכ"ל צילום: מיקי נועם אלון

אחרי מכירת ניו פארם: במשביר יעלו את תקרת השכר של הכפופים למנכ"ל

אסיפת בעלי המניות של המשביר 365 תדון באפריל במדיניות התגמול; העלאת תקרת השכר קשורה לשינויים ארגונים וביניהם מכירת רשת הפארם לשופרסל; תקרת השכר של המנכ"ל ובעל השליטה רמי שביט תישאר ב-100 אלף שקל בחודש

27.02.2019, 15:53 | אורנה יפת

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

במשביר לצרכן מעוניינים ליצור תמריצים בקרב נושאי משרה בכירים, באמצעות העלאת תקרת השכר של בעלי משרה הכפופים למנכ"ל ובעל השליטה רמי שביט.

קראו עוד בכלכליסט


אסיפת בעלי המניות של המשביר 365 תתכנס בתחילת חודש אפריל ותדון בעדכון מדיניות התגמול של החברה. מדיניות התגמול הנוכחית אושרה על ידי האסיפה הכללית בינואר 2017. ההבדלים העיקריים בין מדיניות התגמול המוצעת למדיניות הנוכחית הם בעדכון תקרת השכר לנושאי המשרה שכפופים למנכ"ל.

רמי שביט, בעל השליטה ומנכ"ל קבוצת המשביר, צילום: אוראל כהן רמי שביט, בעל השליטה ומנכ"ל קבוצת המשביר | צילום: אוראל כהן רמי שביט, בעל השליטה ומנכ"ל קבוצת המשביר, צילום: אוראל כהן


        

במשביר מעוניינים להעלות את תקרת  השכר של בעלי המשרה הכפופים למנכ"ל מ-50 אלף שקל ל-70 אלף שקל בחודש. זאת בעקבות השינויים הארגוניים שחלו בחברה, ובין היתר מכירת רשת ניו פארם לקבוצת שופרסל. החברה דיווחה כי "חברי ועדת התגמול ודירקטוריון החברה סברו, כי נכון יהיה להעלות את תקרת השכר של נושאי המשרה כפופי המנכ"ל, לרבות לאור נתוני סקר השוואתי של נושאי משרה מקבילים בחברות דומות אשר הוצג בפניהם".

תקרת השכר של שביט לא תשתנה והיא עומדת על 100 אלף שקל בחודש. נכון להיום שכרו החודשי של שביט עומד על 75 אלף שקל בחודש. ב-2018 עלות השכר השנתית שלו הסתכמה ב-1.32 מיליון שקל והוא לא זכה למענק.

יחד עם זאת, מדיניות התגמול של החברה קובעת כי שביט זכאי למענק שנתי של לא יותר מ-1% מהרווח התפעולי המאוחד של החברה ועד ל- 12 משכורות. מתן המענק כפוף לעמידה בתנאי סף של 80% מהממוצע של הרווח מפעילות נמשכת של החברה בשלוש שנים אחרונות. על פי מדיניות התגמול בחברה, שכרו של שביט מחושב לפי מכפיל של 12.7 מממוצע השכר בחברה או 13.5 מהשכר החציוני.

נושא נוסף בו תדון האסיפה הוא הגבלת התחייבות החברה לשיפוי על פי כתבי ההתחייבות לסך של 25% מההון העצמי של החברה או 5 מיליון דולר, הגבוה מביניהם.

בתוך כך, בתחילת החודש הודיעה החברה כי שביט פועל לביסוס מעמדו במשביר וירכוש את חלקו של שותפו בקבוצה ב-16 השנים האחרונות, ד"ר יעקב גיטריץ. גיטריץ ושביט, המחזיקים ביחד ב-57% ממניות קבוצת המשביר 365, חתמו על מזכר עקרונות לפיו שביט ירכוש את המניות של חברת ניו בולד ישראל - חברה בבעלותו המלאה של גיטריץ, המחזיקה ב-50% ממניות קבוצת שביט-גיטרץ.

לצד כהונתו כמנכ"ל רשת המשביר שמונה 37 סניפים, שביט מכהן גם כדירקטור בחברה לצד גיטרץ שאף הוא מכהן כדירקטור במשביר. העסקה כפופה למספר תנאים מתלים, אך היא לא תשנה את השליטה במשביר, כיוון ששביט הוא בעל השליטה בחברה מכח החזקתו במניית זהב בקבוצת שביט גיטרץ.

תגיות