אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני מציעים לרכישת כים ניר: כנפיים וגורן חקלאות צילום: מאיר אזולאי

פרסום ראשון

שני מציעים לרכישת כים ניר: כנפיים וגורן חקלאות

החברה המשמשת כטייסת הכיבוי של ישראל מצויה בהקפאת הליכים בשל חובות של 35 מיליון שקל. הנאמנת הגישה לבית המשפט בקשה לקיום דיון דחוף וטוענת כי אסיפת הטייסים דחתה את הצעת כנפיים ומכתיבה ניהול מו"מ רק מול חברה אחת - מהלך שמסכן את המשך ההפעלה בתקופת הקפאת ההליכים

05.03.2019, 22:27 | ליטל דוברוביצקי

על סף מכירה? שתי חברות מציעות לרכוש את חברת כים ניר המשמשת כטייסת הכיבוי של מדינת ישראל ומצויה בהקפאת הליכים. מדובר בחברת כנפיים, המציעה לרכוש את החברות במתכונת של הסדר נושים, ובחברת גורן חקלאות, המציעה מתכונת של רכישת כלל נכסי החברה ופעילויותיה (למעט כיבוי), תוך הותרת הפעלת טייסת הכיבוי ע"י אלביט או מי מטעמה. הדברים עולים מבקשה דחופה שהגישה הערב (ג') נאמנת החברה, עו"ד ניצה פוזנר ממשרד יעקב סלומון, ליפשיץ ושות'.

קראו עוד בכלכליסט

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ, הורתה באוקטובר האחרון על צו הקפאת הליכים נגד חברת כים ניר. השופטת מינתה את עו"ד ניצה פוזנר כנאמנת של החברה בהקפאת הליכים שפועלת למכירת הקבוצה. החברה פועלת כ-60 שנה בתחום התעופה ומשמשת בין השאר כטייסת הכיבוי של מדינת ישראל. החברה מעסיקה כ-110 עובדים וחובותיה מוערכים במעל ל-35 מיליון שקל.

מטוס כיבוי של כים ניר, צילום: מאיר אזולאי מטוס כיבוי של כים ניר | צילום: מאיר אזולאי מטוס כיבוי של כים ניר, צילום: מאיר אזולאי

הערב, כאמור, הגישה הנאמנת בקשה לקיומו של דיון דחוף, "עקב חשש הנאמנת שבכוונת העובדים לא לאפשר את המשך ניהול המגעים בערוצים מקבילים מול שני מציעים: כנפיים - לרכישת החברות במתכונת של הסדר נושים וגורן חקלאות במתכונת של רכישת כלל נכסי החברה ופעילויותיה (למעט כיבוי) ובמתכונת פירוק".

הנאמנת מציינת במסגרת הבקשה, כי "היום נפל דבר, כאשר בצהרי היום הועבר לנאמנת ע"י מי מעובדי החברות מסמך הנושא כותרת 'כתב הצבעה עובדים' המדבר בעד עצמו ומשמעותו להבנת הנאמנת ולצערה הרב, יצירת תכתיב, הלכה למעשה, לנהל מגעים אך ורק עם מציע אחד, תוך ניסיון לדחוק את הנאמנת לפינה כך, שרק שיקולי העובדים יילקחו בחשבון, אך לא שיקולי כלל הנושים ואף לא שיקולים רחבים יותר וברמה של פרויקט לאומי והוא שמירה על רצף תפעולה של טייסת הכיבוי".

עוד טוענת הנאמנת בפני בית משפט כי " לפני ימים ספורים, עודכנה הנאמנת כי אסיפת הטייסים דחתה את הצעת כנפיים... היום הגיעו הדברים למשבר המסכן באופן מובהק הן את המשך ההפעלה בתקופת הקפאת ההליכים והן את היתכנות העברת השרביט בדרך מסודרת ובאופן שיאפשר שמירה מפני אבדן פעילויות החברה, על אופק העסקת העובדים, על רצף הפעלת טייסת הכיבוי. לצערה של הנאמנת, סיכול המשך ניהול המגעים של הנאמנת עם שני מציעים במקביל, יפגע במכלול האינטרסים ובהחלט גם באינטרס של חלק מהעובדים למצוא אופק תעסוקתי ואף ברצף המשך הפעלת טייסת הכיבוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות