אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי להב וג'נריישן קפיטל ממזגים פעילות אנרגיה ירוקה בסולגרין צילום: חיים הורנשטיין

אלי להב וג'נריישן קפיטל ממזגים פעילות אנרגיה ירוקה בסולגרין

השניים ימזגו לחברה המשותפת את פעילות להב הרים ירוקים תמורת הקצאת מניות; מדובר בעסקה מטרתה להרחיב את החזקותיה של סולגרין במתקנים פוטו-וולטאיים כך שיהיו ברשותה 329 מתקנים בהיקף ייצור של 16.5 מגה וואט

12.03.2019, 10:52 | חזי שטרנליכט

חברת סולגריןשבשליטת להב אל.אר (64.4%) קיבלה את האישור של בעלי המניות שלה לרכוש את פעילות להב הרים ירוקים כנגד הקצאת מניות. מדובר בעסקה מטרתה להרחיב את החזקותיה של סולגרין במתקנים פוטו-וולטאיים כך שיהיו ברשותה 329 מתקנים בהיקף ייצור של 16.5 מגה וואט בחוזים ארוכי טווח מול חברת החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

להב הרים ירוקים מוחזקת בחלקים שווים על ידי חברת להב אל.אר שבשליטת אלי להב וקרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל (Generation Capital), שמנוהלת על ידי יוסי זינגר וארז בלשה והפכה גם היא לחברה ציבורית בפברואר הזה. המיזוג בין החברה הציבורית סולגרין ו'להב הרים ירוקים' יוצר שחקן ציבורי בתחום האנרגיה המתחדשת. כמו כן, כחלק מהעסקה רוכשת סולגרין את האחזקות של חברה בשם KWP במתקנים פוטוו-וולטאים קטנים.

בימים אלו מקימה סולגרין מספר מתקנים בינוניים בהספק כולל של כ-4 מגה-וואט לאחר שחברת הבת שלה (100%) נובה-סולאר זכתה במכרז של רשות החשמל. סולגרין ממשיכה בפיתוח צבר פרויקטים משמעותי ביותר בשלבים שונים של מו"מ ותכנון. לאחר המיזוג, ההון המצרפי של סולגרין צפוי לעמוד על כ-85 מיליון שקל וההכנסות השנתיות המצרפיות ממכירת חשמל צפויות לעמוד על כ-32 מיליון שקל. שווי השוק של סולגרין הבוקר עמד על 42 מילון שקל, להב אל.אר נסחרת בשווי של 104 מיליון שקל וקרן ג'נריישן קפיטל שווה 297.6 מיליון שקל.

אלי להב, צילום: חיים הורנשטיין אלי להב | צילום: חיים הורנשטיין אלי להב, צילום: חיים הורנשטיין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות