אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבורד הפתיעה: מכרה את כל מניותיה במלאנוקס

סטארבורד הפתיעה: מכרה את כל מניותיה במלאנוקס

הקרן האקטיביסיטית מחסלת את השקעותיה בחברה הישראלית שהשבוע נמכרה לחברת אנבידיה; מדובר במכירת 5.9% ממניות החברה שתמורתן קיבלה הקרן כ-384 מיליון דולר

12.03.2019, 23:52 | גולן חזני

קרן סטארבורד האקטיביסטית הפתיעה הערב (ג') כשהודיעה כי מכרה ביומיים האחרונים את כל יתרת מניותיה במלאנוקס הישראלית, שנמכרה באקזיט ענק השבוע לחברת אנבידיה ב-6.9 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ב-5.9% ממניות החברה שתמורתן קיבלה הקרן כ-384 מיליון דולר (118 דולר למניה). סכום זה מצטרף לכ-116 מיליון דולר שמימשה הקרן בחודשים האחרונים במניות מלאנוקס. סטארבורד רכשה בעבר כ-11% ממניות מלאנוקס במחיר של כ-47 דולר למניה ותמורת כ-250 מיליון דולר.

רכישת מלאנוקס היא הגבוהה ביותר של אנבידיה אי פעם, והמחיר משקף פרמיה של כ-17% על שווי השוק של מלאנוקס לפי מחיר הנעילה ביום שישי בבורסת נאסד"ק - 5.93 מיליארד דולר. זהו האקזיט השני בגובהו לחברה ישראלית אי פעם, אחרי מובילאיי שנמכרה לאינטל ב-15.2 מיליארד דולר.

לפי פרטי העסקה, אנבידיה תרכוש את כל הון המניות של מלאנוקס במזומן לפי מחיר מניה של 125 דולר. סטארבורד היתה יכולה למכור במחיר זה, אך היתה נאלצת להמתין מספר חודשים לסגירת העסקה ולפיכך היא מוכרת את מניות מלאנוקס במחיר מופחת.

במהלך השנה שעברה נחתם הסכם בין סטארבורד ומלאנוקס שחתם סכסוך ממושך בין השתיים על הרכב הדירקטוריון של האחרונה. זאת לאחר שהקרן טענה כי הוצאות המחקר והפיתוח של מלאנוקס גבוהות מדי, באופן שפוגע בשיעורי הרווחיות שלה.

איל וולדמן, מלאנוקס, צילום: דור מנואל איל וולדמן, מלאנוקס | צילום: דור מנואל איל וולדמן, מלאנוקס, צילום: דור מנואל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות