אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה תשלח לירח מונית אוטונומית לאסטרונאוטים צילום: אתר החברה

טויוטה תשלח לירח מונית אוטונומית לאסטרונאוטים

יצרנית הרכב תבנה יחד עם סוכנות החלל היפנית רכב אוטונומי שיוכל לשאת שני אסטרונאוטים למרחק של 10,000 ק"מ בשנת 2029

14.03.2019, 10:14 | בלומברג

סוכנות החלל היפנית תחבור לטויוטה, יצרנית כלי הרכב הגדולה במדינה, כדי לבנות רכב אוטונומי בעל ששה גלגלים שיהיה מסוגל לשאת שני אסטרונאוטים למרחק של 10,000 ק"מ. היעד הוא להנחית את כלי התעבורה על הירח ב־2029.

קראו עוד בכלכליסט

בזמן שהייתם ברכב יוכלו האסטרונאוטים להסיר את חליפות החלל, והם יסקרו את פני הירח מתוכו. כך לפי שיג'קי טראשי, סגן נשיא בכיר בטויוטה. אורכו של רכב החלל יהיה ששה מטרים ויהיו בו 13 מ"ר של שטח מחייה עבור האסטרונאוטים.

"זהו פרויקט מאתגר מאוד ואנחנו תולים תקוות גדולות בטכנולוגיה של טויוטה", כך לפי קוייצ'י ווקאטה, אסטרונאוט שכיהן כמפקד היפני הראשון של תחנת החלל הבינלאומית.

הדמייה של רכב החלל. אנרגיה סולארית, צילום: אתר החברה הדמייה של רכב החלל. אנרגיה סולארית | צילום: אתר החברה הדמייה של רכב החלל. אנרגיה סולארית, צילום: אתר החברה

הרכב ישתמש בתאים סולאריים ובטכנולוגיית תאי הדלק של טויוטה כדי לייצר ולאחסן אנרגיה. הוא מיועד לנחות על הירח עוד לפני הגעתה של המשלחת האנושית וייסע עצמאית כדי לקדם את פניה בנחיתה.

מזה שנים מייצרת טויוטה רובוטים שמיועדים לבצע משימות שונות, כמו מטלות משק הבית וסיוע לבעלי מוגבלויות. כעת היא רותמת את הטכנולוגיה שלה כדי לכבוש את החלל.

ההודעה על רכב החלל החדש מגיעה פחות משבוע אחרי שהספייס X של מייסד טסלה, אלון מאסק, עגנה בתחנת החלל הבינלאומית.

תגיות