אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בואינג תוציא עדכון תוכנה למטוסי 737 MAX המקורקעים צילום: גטי

בואינג תוציא עדכון תוכנה למטוסי 737 MAX המקורקעים

מינהל התעופה האמריקאי מסר כי המטוסים לא יחזרו לפעילות עד שהשדרוג לא ייבדק ויותקן. בחמשת החודשים האחרונים התרסקו שני מטוסים מדגם זה

16.03.2019, 09:38 | שירות כלכליסט
בואינג תוציא בשבועות הקרובים שדרוג תוכנה למטוסי 737 MAX המקורקעים, זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע התרסק מטוס של את'יופיאן איירליינס שגרם למותם של 157 נוסעים.

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית המטוסים האמריקאית מעריכה כי מנהל התעופה האמריקאי (FAA) יאשר את השינויים בתוכנה "לא יאוחר מאפריל 2019". עם זאת, ממנהל התעופה נמסר כי מטוסי 737 לא יחזרו לטוס עד שהשדרוג לתוכנה לא ייבדק ויותקן.

לאחר ההתרסקות השבוע, השנייה בתוך חמישה חודשים של אותו דגם מטוס, מדינות רבות ברחבי העולם הודיעו על קרקוע מטוסי 737 מקס 8 ו-9.

שרידי המטוס שהתרסק השבוע, צילום: גטי שרידי המטוס שהתרסק השבוע | צילום: גטי שרידי המטוס שהתרסק השבוע, צילום: גטי

משלחת מאתיופיה הצטרפה לחוקרים בפריז שאמונים על גילוי הסיבה להתרסקות. הלשכה הצרפתית לחקר וניתוח בטיחות תעופה אזרחית (BEA) קיבלה לידיה ביום חמישי את נתוני הטיסה והקלטות מתא הטייס. החוקרים הצרפתים בוחנים גם את הקופסה השחורה של הטיסה, אך דובר מטעמם מסר כי הניתוח הראשוני ייארך כמה ימים, תלוי במצב הקופסה.

התוכנה שבואינג מתכוונת להטמיע כוללת עדכונים למערכת Maneuvering Characteristics Augmentation שהיא המערכת האוטומטית שאמורה למנוע מהמנועים להיכבות. המערכת הזו מונעת מהמטוס להזדקר בזווית חדה מדי, שעלולה לגרום לו לאבד תנופה. אולם, לפי דיווחים של טייסים, המערכת גרמה במספר מקרים לכך שהמטוס החל לצלול דקות ספורות לאחר ההמראה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אני בטוח שבואינג
כשהינדסה את המטוס הזה הם חשבו על כל מה שאפשר.. בשביל שיהיה הכי בטיחותי שאפשר.. ואם זה היה קורה באירבוס מה היינו אומרים אז נכון יש בעיה טכנית במטוס,שאני בטוח יתקנו אכ ת זה ולא תמשיך להוות בעיה בעתיד נכון יקח זמן וזה יעלה הבואינג כמה מאות מיליארדים אבל אני בטוח שהם לא טיפשים זה ספינת הדגל שלהם והם עכשיו הכל בכדי שהמטוס הזה יהיה הכי בטיחותי שיש ובתור אחד שטס איתו אז נכון הוא צפוף מה לעשות זה מטוס שמיועד לטווחים קצרים בינוניים ובלואו קוסט אבל היה ממש חוויה לטוס איתו הוא הרבה יותר שקט מהדגם הקודם
קוקי  |  16.03.19
9.
יד על הלב, תמשיכו לטוס איתם
אי אפשר להמנע ממטוסי בואינג. יש הרבה יותר מידי מהם באוויר. להגיד שאני מפחד לעלות על מטוס של בואינג? כן. בהחלט. להרגיש שאני מרגיש כמו בקר בקרון בבואינג צר הגוף הזה? במקרה יצא לי לטוס עם אתיופיאן לאדיס אבבה הלוך וחזור כמה ימים לפני המקרה, והמטוס הזה הוא סיוט בעיני. רעש, צר, קופסת גפרורים הבלי מקום ברגליים. כשהעגלה במעבר בכלל בלגן. אין מסכים, אין שקעי טעינה. ולך תסתדר ארבע וחצי שעות טיסה. מהטיסות הקשות והרעות בחיי. לא בוטח בבואינג. מי שמוציא כזה מטוס, אין מה לבטוח בו. ועדיין, אני בטוח שמי שיטוס לעבודה או הנאה עם בואינג לא ירד מהמטוס כי זה בואינג.
היה רע  |  16.03.19
לכל התגובות