אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קצב ההצבעה גבר, אבל הוא עדיין נמוך מב-2015 - 61.3% הצביעו עד 20:00 צילום: גיל נחושתן

קצב ההצבעה גבר, אבל הוא עדיין נמוך מב-2015 - 61.3% הצביעו עד 20:00

שיעור ההצבעה מוסיף להיות נמוך ביחס לבחירות הקודמות - ב-2015 הוא עמד בשעה זו על 62.4%. נתניהו טוען ל"אחוזי הצבעה נמוכים במעוזי הליכוד", גנץ כינס "ישיבת חירום עקב נתוני הצבעה צמודים". מלחמה על הקולות בימין - שקד: "נתניהו ופרץ שותים אותנו". סמוטריץ': "שקד לא אומרת אמת. מצבנו גרוע". המפלגות הערביות חוששות מאחוזי ההצבעה הנמוכים במגזר

09.04.2019, 21:22 | ynet

נכון לשעה 20:00  - אחוז ההצבעה בבחירות לכנסת ה-21 עמד על 61.3%, נמוך יותר מאחוז ההצבעה המקביל בבחירות ב-2015, 62.4%. למרות זאת, מדובר בפער נמוך יותר מזה שנרשם מוקדם יותר לעומת הבחירות הקודמות, מה שמצביע על התגברות בקצב ההצבעה בשעות האחרונות.

לצפייה באחוזי ההצבעה, לפי שעה, בבחירות הנוכחיות ובבחירות עבר לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב הודעה ובה הזהיר: "ידידיי מצביעי הליכוד, אני חייב להיות גלוי עמכם. אנחנו במצב חירום. בשעה 16:00 שיעור מצביעי השמאל עמד על 61 אחוז ושיעור מצביעי הליכוד - רק על 42 אחוז. אם לא תצאו להצביע נפסיד את הבחירות ותעלה כאן ממשלת שמאל".

מנגד בני גנץ, המועמד לראשות הממשלה מטעם "כחול לבן", פרסם סרטון בו הבהיר כי "הנתונים טובים, אבל לא מספיק". "אנחנו חייבים להתאמץ יותר", אמר גנץ, "הליכוד מפיץ שקרים. אסור לנו להתבלבל, צריך להתאמץ, לוודא שהפתק בקלפי תקין ולעזור לנו להביא את הניצחון". בדומה לנתניהו גם גנץ כינס "ישיבת חירום" ויפרסם הודעה לציבור בהמשך. 

בימין החדש חוששים מאוד מ"שתיית קולות" של הליכוד, איחוד מפלגות הימין וזהות. שרת המשפטים איילת שקד פנתה ספציפית לאנשי הציונות הדתית וביקשה מהם להצביע עבור מפלגתה. "נקלענו למצב רע. ביבי שותה אותנו בקשית עם הגעוואלד שלו וגם הרב פרץ עושה געוואלד שעובד. אנחנו הולכים לשידור חוזר של אסון 2015, בירידה דרמטית, עד כדי סכנה ממשית עבורנו".

מי שמיהר להגיב על דבריה של שקד הוא ח"כ בצלאל סמוטריץ' מאיחוד מפלגות הימין: "שקד לא אומרת אמת. אצלנו המצב גרוע בעקבות קמפיין הגעוואלד שלכם. אחרי שנטשתם, אתם הולכים להיות חתומים בחוסר אחריות על מחיקת הציונות הדתית רק כדי לקבל עוד מנדט".

רה"מ בנימין נתניהו מצביע עם רעייתו שרה, צילום: אמיל סלמן , הארץ רה"מ בנימין נתניהו מצביע עם רעייתו שרה | צילום: אמיל סלמן , הארץ רה"מ בנימין נתניהו מצביע עם רעייתו שרה, צילום: אמיל סלמן , הארץ

גנץ עם אחד מתומכיו במדרחוב ראשון לציון, היום, צילום: יריב כץ גנץ עם אחד מתומכיו במדרחוב ראשון לציון, היום | צילום: יריב כץ גנץ עם אחד מתומכיו במדרחוב ראשון לציון, היום, צילום: יריב כץ

יו"ר זהות משה פייגלין, היום, צילום: שאול גולן יו"ר זהות משה פייגלין, היום | צילום: שאול גולן יו"ר זהות משה פייגלין, היום, צילום: שאול גולן

גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן טען כי בימין החדש לא אומרים אמת: "בנט ושקד משקרים במצח נחושה וגם עוברים על החוק. כנראה בימין החדש הבינו שהם לא עוברים את אחוז החסימה ולכן נכנסו להיסטריה. הם פונים למצביעי ישראל ביתנו ברוסית גם בהודעות כתובות וגם בהודעות שמע. פנינו לועדת הבחירות המרכזית בדרישה לחייב את הימין החדש להוציא הכחשה".

"אחוזי הצבעה נמוכים במגזר הערבי"

גם בגוש השמאל מזהירים מזליגת קולות. עמיר פרץ ושלי יחימוביץ ממפלגת העבודה הוציאו הודעה משותפת וטענו כי "הקמפיין של כחול לבן לחיסול מפלגת העבודה מצליח". יו"ר מפלגת מרצ תמר זנדברג מסרה בהודעה למצביעים: "אנחנו באזור המסוכן. נלחמים על כל קול".

שר האוצר משה כחלון הזהיר את תומכי כולנו: "אנחנו יכולים להתעורר לממשלה ללא חמלה, ללא רגישות חברתית. כל קול יכריע אם אני אהיה שר האוצר או מישהו אחר".

אורלי לוי אבוקסיס (גשר) טענה להפצת פייק ניוז נגדה והציגה מסרון שהופץ בו נטען כי הצבעה לגשר תסייע לגנץ להיבחר לראשות הממשלה. "הם מפחדים! ומפיצים מסרונים שמזלזלים באינטליגנציה שלכם", צייצה לוי אבוקסיס.

יו"ר ש"ס אריה דרעי טען שהוא "מקבל דיווחים מהשטח והמצב של ש״ס לא טוב. נתניהו יהיה רה״מ, הימין חזק. חייבים לעבוד קשה כדי להציל את תנועתו של מרן". הוא גם מחה על כך ש"לאחר שהשמאל ומרצ דרשו לאסור עלינו לכתוב אות בספר תורה, לכבוד תומכי ש״ס, כעת אוסרים עלינו להדליק נר נשמה לזכר מרן הרב עובדיה".

במפלגת חד"ש-תע"ל מביעים דאגה מאחוזי הצבעה נמוכים לטענתם בקרב המגזר הערבי. מי שפועל לצד המפלגות במטרה להוציא את המצביעים הערבים לקלפיות הם ראשי הרשויות. ח"כ אחמד טיבי: "שיעור ההצבעה הנמוך ביישובים הערבים מהווה סכנה ממשית לשתי הרשימות".

סדרן הותקף, מאבטח פלט כדור

בתוך כך, המשטרה בודקת מספר מקרים של חשד לאי סדרים בקלפיות. בביתר עילית הותקף סדרן על ידי אחד המצביעים, החשוד עוכב לחקירה. במודיעין עילית, נבדק חשד להתחזות אחרי שאדם שהצביע בתעודת זהות אחת, עורר את חשדו של יושב ראש הקלפי והציג לשוטרים תעודת זהות אחרת.

מצביעה בקלפי, היום, צילום: איי פי מצביעה בקלפי, היום | צילום: איי פי מצביעה בקלפי, היום, צילום: איי פי

בנוסף, ברחבי הארץ נפתחו במשטרה מספר תיקי חקירה בעקבות מקרים בודדים בהם עלה החשד לשוחד, מרמה והתחזות בכל הנוגע להצבעה בבחירות.

מוקדם יותר בחולון, התקבל דיווח על מאבטח אזרחי שפלט כדור בעת שפרק את נשקו בשטח חולי במתחם קלפיות. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בעקבות עתירה שהגישה מפלגת מרצ והתקבלה, ועדת הבחירות הוציאה צו מניעה ארעי נגד חלוקת קופסאות נרות מטעם מפלגת ש"ס עם דמותו של הרב עובדיה יוסף. יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר הורה לש"ס להגיב לעתירה עד 16:00.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות